Dzień dobry. Jestem po leczeniu kanałowym zęba, zabieg odbył się w piątek i była to górna czwórka z

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem po leczeniu kanałowym zęba, zabieg odbył się w piątek i była to górna czwórka z lewej strony.
Miazga zęba okazała się już martwa, dlatego stomatolog ją usunął i do kanałów wprowadził pewnego rodzaju lekarstwo. W kwietniu mam kolejną wizytę, aby zęba zaplombować.
Ból przeszedł mi już tak naprawdę w sobotę wieczorem, jednak zauważyłam, że gdy przebudzam się rano i jestem jeszcze w pozycji leżącej to ząb mnie lekko zaboli i dopiero gdy go przygryzę to ból zupełnie znika. Czy jest to normalne zjawisko?
W ciągu dnia ten ząb mnie już nie boli, jedynie właśnie od razu po przebudzeniu z rana.
Dzisiaj natomiast mam uczucie jakby ząb lekko pulsował, nie jest to jednak żaden ból, jedynie uczucie. Rozmawiając ze stomatolog dowiedziałam się, że posiadam teraz nadmiar opatrunku w zębie, aby nie wypadł. Zastanawiałam się, czy to może przez to czuję dzisiaj uczucie pulsowania.
Czy to normalne zjawiska po usunięciu miazgi z zęba? Ten chwilowy ból po przebudzeniu i pulsowanie?
Tak, takie dolegliwości mogą występować po leczeniu kanałowym i nie są powodem do niepokoju.

Zakładanie lekarstwa podobnie jak zatruwanie zęba jest stara metoda leczenia. Nowoczesne leczenie kanałowe odbywa się na jednej wizycie w znieczuleniu, pod mikroskopem i w koferdamie. Po wypełnieniu kanałów materiałem ostatecznym i odbudowie korony zęba szczelnym materiałem kompozytowym dajemy szanse organizmowi na gojenie zmian w kości. Wracając do dolegliwości to po leczeniu endodontycznym mogą się pojawić, u bardziej wrażliwych osób może być konieczna tabletka przeciwbólowa.