Dzień dobry jestem po wynikach prób wątroby i trochę te wyniki po zaniepokoiły a są następujące: Asp

1 odpowiedzi
Dzień dobry jestem po wynikach prób wątroby i trochę te wyniki po zaniepokoiły a są następujące: Aspat 55, Alat 29, GGTP 256 , biliburina 0.80 oraz fostfataza 88, z góry dziękuję odpowiedź ale bardzo się boję, czy te wyniki są bardzo złe?
Dzień dobry,
Na podstawie podanych wyników badań wątrobowych, widzę pewne nieprawidłowości, które mogą wymagać dalszej oceny. Oto krótka interpretacja:
AspAT: Wynik 55 U/L jest nieco podwyższony. Podwyższony poziom może wskazywać na uszkodzenie komórek wątrobowych, ale sam w sobie nie wskazuje na konkretną przyczynę.
GGTP: Wynik 256 U/L jest znacząco podwyższony. Podwyższenie GGTP może wskazywać na chorobę wątroby, zwłaszcza na problemy związane z przewodami żółciowymi, alkoholem lub lekami.
Bilirubina i ALAT, ALP są w normie.
Podsumowując, podwyższony poziom GGTP oraz nieco podwyższony poziom AST wymagają dalszej diagnostyki. Zalecam konsultację z lekarzem w celu dokładniejszej oceny tych wyników. Lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie jak badanie ultrasonograficzne wątroby lub specyficzne testy w kierunku określonych chorób wątroby, aby ustalić przyczynę tych nieprawidłowości.