Dzień dobry Jestem w 8tc. Jednym z wykonanych badan (na wlasna reke) byla listerioza igg i igm. Mo

1 odpowiedzi
Dzień dobry
Jestem w 8tc. Jednym z wykonanych badan (na wlasna reke) byla listerioza igg i igm. Moje wyniki:
IgM serotyp 1/2 negatywny
IgM serotyp 4b negatywny

IgG serotyp 1/2 pozytywny
IgG serotyp 4b pozytywny
Z dopiskiem z laboratorium: wskazana kontrola!!
pokazalam wynik mojemu gienekologowi, który twierdzi, ze igg świadczy o przebytej infekcji i odpornosci. Nie ma sie czym martwic. To dlaczego ta adnotacja z laboratorium ? Czy cos jest nie ta z wynikiem? Czy jest jakies zagrozenie dla mnie i dziecka? Z kim powinnam sie konsultować jesli ginekolog nie widzi problemu?
Badania laboratoryjne, w szczególności badania hormonalne są badaniami dodatkowymi i ich interpretacja powinna uwzględniać Pani aktualny stan zdrowia i bieżące dolegliwości. Wyniki badań przeciwko określonym chorobom zakaźnym, które nie należą do rutynowej diagnostyki ciąży najlepiej będzie omówić ze specjalistą chorób zakaźnych, w szczególności kiedy ich interpretacja wykracza poza kompetencje ginekologa prowadzącego ciążę.