Dzien dobry, jestem w okresie menopauzy (lat 56) i biorę zastepcza terapie hormonalną. Pojawiła się

2 odpowiedzi
Dzien dobry, jestem w okresie menopauzy (lat 56) i biorę zastepcza terapie hormonalną. Pojawiła się u mnie otyłość brzuszna (wczesniej nie mialam tego problemu). W celu redukcji zastanawiam się nad preparatem keto probiotix premium, czy jest bezpieczny ?
Dzień dobry, preparat keto probiotix w swoim składzie zawiera głównie białko sojowe i błonnik sojowy oraz ekstrakt z liści zielonej herbaty. Soja zawiera fitoestrogeny więc jeśli jest Pani na HTZ, należałoby skonsultować ten suplement z prowadzącym lekarzem ginekologiem czy aby taki preparat sojowy nie będzie podwyższał poziomu estrogenów. Preparaty tego typu bowiem najczęściej przyjmują kobiety, które np. z przyczyn genetycznych nie mogą przyjmować HTZ. Istnieje również możliwość reakcji alergicznej, jeśli nigdy Pani nie spożywała produktów sojowych. Kolejnym elementem jest wyciąg z zielonej herbaty, który będzie działał pobudzająco i może podwyższać poziom ciśnienia tętniczego. Jeśli ma Pani wysokie ciśnienie lub przyjmuje leki na nadciśnienie, należy wziąć to pod uwagę. Jeśli chodzi o sedno Pani wpisu, to otyłość brzuszna jest ściśle związana z dietą. W okresie menopauzy bowiem, tkanka tłuszczowa nie odkłada się już w okolicach ud i bioder po to abyśmy miały odpowiedni zestaw hormonów do zachodzenia w ciążę oraz siłę na donoszenie ciąży, tylko jeśli jest jej za dużo umiejscawia sie w okolicach brzucha. Jest również związana z insulinoopornością. Analiza diety i stylu życia, oraz wypracowanie wspólnie z dietetykiem nowego schematu żywienia w okresie menopauzy są kluczowe dla ograniczenia i likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Zapraszam do kontaktu.

Dzień dobry,
Zgadzam się z moją przedmówczynią. Najlepsze efekty redukcji masy ciała osiągnie Pani po zmianie stylu życia i nawyków żywieniowych. Sam preparat nie pozwoli Pani osiągnąć zadowalających efektów, a na pewno nie długoterminowych, dodatkowo będzie mógł negatywnie wpływać na Pani gospodarkę hormonalną. W Pani przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie w diecie ilości białka oraz błonnika pochodzących z naturalnych źródeł, a także wypracowanie nowych nawyków żywieniowych z pomocą dietetyka. Pozdrawiam