Dzien dobry, jestem w okresie menopauzy (lat 56) i biorę zastepcza terapie hormonalną. Pojawiła się

3 odpowiedzi
Dzien dobry, jestem w okresie menopauzy (lat 56) i biorę zastepcza terapie hormonalną. Pojawiła się u mnie otyłość brzuszna (wczesniej nie mialam tego problemu). W celu redukcji zastanawiam się nad preparatem keto probiotix premium, czy jest bezpieczny ?
Dzień dobry, preparat keto probiotix w swoim składzie zawiera głównie białko sojowe i błonnik sojowy oraz ekstrakt z liści zielonej herbaty. Soja zawiera fitoestrogeny więc jeśli jest Pani na HTZ, należałoby skonsultować ten suplement z prowadzącym lekarzem ginekologiem czy aby taki preparat sojowy nie będzie podwyższał poziomu estrogenów. Preparaty tego typu bowiem najczęściej przyjmują kobiety, które np. z przyczyn genetycznych nie mogą przyjmować HTZ. Istnieje również możliwość reakcji alergicznej, jeśli nigdy Pani nie spożywała produktów sojowych. Kolejnym elementem jest wyciąg z zielonej herbaty, który będzie działał pobudzająco i może podwyższać poziom ciśnienia tętniczego. Jeśli ma Pani wysokie ciśnienie lub przyjmuje leki na nadciśnienie, należy wziąć to pod uwagę. Jeśli chodzi o sedno Pani wpisu, to otyłość brzuszna jest ściśle związana z dietą. W okresie menopauzy bowiem, tkanka tłuszczowa nie odkłada się już w okolicach ud i bioder po to abyśmy miały odpowiedni zestaw hormonów do zachodzenia w ciążę oraz siłę na donoszenie ciąży, tylko jeśli jest jej za dużo umiejscawia sie w okolicach brzucha. Jest również związana z insulinoopornością. Analiza diety i stylu życia, oraz wypracowanie wspólnie z dietetykiem nowego schematu żywienia w okresie menopauzy są kluczowe dla ograniczenia i likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Zapraszam do kontaktu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Zgadzam się z moją przedmówczynią. Najlepsze efekty redukcji masy ciała osiągnie Pani po zmianie stylu życia i nawyków żywieniowych. Sam preparat nie pozwoli Pani osiągnąć zadowalających efektów, a na pewno nie długoterminowych, dodatkowo będzie mógł negatywnie wpływać na Pani gospodarkę hormonalną. W Pani przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie w diecie ilości białka oraz błonnika pochodzących z naturalnych źródeł, a także wypracowanie nowych nawyków żywieniowych z pomocą dietetyka. Pozdrawiam
Dzień dobry. Ja również odradzałabym zażywanie tego preparatu. Zalecałabym stopniowo zmienić nawyki żywieniowe . Nauczyć się jeść inaczej niż do tej pory . Zmiana nawyków żywieniowych = lepsze samopoczucie, zmiana sylwetki, ustabilizowana praca jelit... Chętnie pomogę, jeśli się pani zdecyduje zapraszam na konsultację online :)
Pozdrawiam serdecznie Dietetyk Irena Wojnowska.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.