Dzień dobry, jestem w związku z chłopakiem od prawie roku. Do niedawna byłam pewna, że go kocham, ws

1 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem w związku z chłopakiem od prawie roku. Do niedawna byłam pewna, że go kocham, wszystko wydawało się być ok, ale co jakiś czas zaczęłam mieć myśli „czy ja go kocham?” Nie wiem czym jest to spowodowane. Czy pierwsze motylki znikają i to normalna reakcja? Czuje przy nim spokój i bezpieczeństwo, nie wyobrażam sobie go stracić, ale dlaczego w tym samym czasie mam wątpliwości co do uczuć? Czy to normalne? Czasem potrzebuje z nim rozmawiać non stop, wtedy czuje, że tak to jest miłość, a czasem chcę się wycofać, mieć więcej przestrzeni i pojawiają się myśli czy ja go aby napewno kocham, nie potrafię tego poczuć gdzieś w środku, ale też nie potrafię poczuć że go nie kocham. Bardzo mnie to martwi bo ostatnie czego bym chciala to stracić tą osobę. Nie wyobrażam sobie życia bez obecności w nim mojego partnera. Czy na etapie roku w związku, gdzie zaczynam widzieć wady drugiej osoby, zaczynają się jakieś pierwsze kłótnie to normalne? Aż chce mi się płakać od natłoku myśli. Z drugiej strony mimo tego stanu wiem ze uspokoiłoby mnie długie przytulanie właśnie z nim.
Dzień dobry. To, co Pani opisuje, jest całkowicie normalne i zdarza się wielu osobom w związkach. Po początkowym okresie "motylków" w brzuchu, związki często przechodzą w fazę, gdzie emocje stają się bardziej stabilne i pojawiają się codzienne wyzwania oraz wątpliwości.

To, że czuje Pani spokój i bezpieczeństwo przy swoim partnerze, jest bardzo dobrym znakiem. Związki ewoluują, a uczucia mogą się zmieniać z intensywnej fascynacji w głębsze, bardziej stabilne przywiązanie. Pani wątpliwości mogą wynikać z naturalnego procesu adaptacji do nowej fazy związku.

Konieczność przestrzeni oraz zmieniające się potrzeby w komunikacji są również normalne. Każdy czasem potrzebuje odrobiny czasu dla siebie, co nie oznacza braku miłości. To naturalne, że pojawiają się myśli i wątpliwości, szczególnie gdy zaczynają się pierwsze kłótnie i ujawniają wady partnera.

Zachęcam do rozmowy z psychologiem, który pomoże Pani zrozumieć swoje uczucia i myśli. Specjalista pomoże również znaleźć sposób na radzenie sobie z wątpliwościami i lękami związanymi ze związkiem. Pamiętaj, że dbanie o zdrowie emocjonalne jest kluczowe dla budowania zdrowych relacji.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.