Dzień dobry, jestem z chłopakiem prawie 2 i pół roku, na początku jak w każdym związku jak w bajce.

5 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem z chłopakiem prawie 2 i pół roku, na początku jak w każdym związku jak w bajce. Przez kolejny rok było wszystko super, aż nagle mój partner zaczął być obojętny podczas sprzeczek, kłótni itp. Bardzo szybko potrafi się denerwować i od razu nie chce rozmawiać, a jeżeli się już odzywa to bardzo chamsko, potem nagle jego zachowanie się zmienia i jest już normalny. Mówi, że wie, że coś jest nie tak z nim, ale cały czas jest tak samo. Mówi, że nie chce się ze mną rozstawać, ale mówi, że czasami uważa że tak będzie lepiej. Nie wiem już co robić, oprócz tych kłótni jest bardzo kochany i widać, że mnie kocha i chce ze mną być, a podczas kłótni zachowuje się jakby wszystko było mu obojętne.
Dzień dobry,
aby dotrzeć do realnego powodu takiej sytuacji
konieczne jest posiadanie większej ilości informacji.
Proponuję rozmowę z psychologiem lub terapeutą ,
powodzenia.
Bogna Gadomska Karwacka

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,to zupełnie naturalne,że na początku związku jest dobrze,okres zauroczenia trwa około roku,potem często pojawiają się różne problemy. Z tego,co Pani pisze partner źle Panią traktuje od czasu do czasu. Prawdopodobnie problemy same się nie rozwiążą, dlatego sugeruję konsultację z psychoterapeutą poznawczo- behawioralnym by pomógł Pani znaleźć rozwiązanie tej sytuacji.
Dzień dobry, przydatna będzie rozmowa z psychologiem podczas, której zebrane zostanie więcej informacji, przeanalizowana Pani sytuacja. Pomoże to Pani zrozumieć pojawiające się objawy tj. . Ważna na pewno będzie również rozmowa z partnerem w sprzyjających warunkach (na pewno nie po kłótni, spokojna atmosfera). Psycholog może pomóc Pani przygotować się do takiej rozmowy.

Dzień dobry, witam Panią serdecznie. Każdy związek ma swoją własną trajektorię - a jednocześnie związki partnerskie łączą pewne wspólne elementy. Na samym początku charakterystyczna jest wysoka dynamika - odczucia partnerów są intensywne, a potrzeba potrzeba bliskiego kontaktu stale towarzyszy. Z biegiem czasu, w miarę poznawania się wchodzimy w kolejne etapy intymności i zaangażowania. Ważne, aby dbać o wszystkie trzy obszary. Istotne jest zauważenie potrzeb swoich oraz partnera oraz stworzenie warunków do szczerej rozmowy o nich. Zapraszam do przyjrzenia się Pani relacji z partnerem podczas konsultacji psychologicznych. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, warto się zastanowić czy forma "obojętności" nie jest wynikiem unikania, rozwoju dalszego konfliktu i kłótni. Może ta obojętność jest mechanizmem obronnym Pani chłopaka. Może warto zastanowić się jak wobec tego mogłaby wyglądać forma "kłótni" w bardziej komfortowej dla obu stron formie. Warto wypracować tzw. porozumienie bez przemocy, czyli komunikowanie swoich potrzeb ale tak żeby obie strony czuły szacunek, zrozumienie, akceptację czyjegoś punktu widzenia.
W każdej relacji mogą pojawić się nieporozumienia, ale to w jaki sposób je rozwiązujemy rzutuje na cały związek, dlatego tak ważne jest praca nad nimi. Z Pani opisu wynika że obie strony są zaangażowane i obu stronom zależy a to już duży plus i podstawa sukcesu tylko warto nad tym pracować. Pozdrawiam!

Eksperci

Katarzyna Bielak

Katarzyna Bielak

Psycholog

Lublin

Piotr Szyłejko

Piotr Szyłejko

Psycholog

Warszawa

Agnieszka Carnevale

Agnieszka Carnevale

Psychoterapeuta

Łódź

Anna Matyja

Anna Matyja

Psychoterapeuta

Oświęcim

Małgorzata Ziółkowska

Małgorzata Ziółkowska

Psychoterapeuta, Psycholog

Poznań

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 101 pytań dotyczących usługi: kryzys w związku
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.