Dzień dobry, jestem z moim chłopakiem już 5 lat. Mój partner jest uzależniony od filmów pornograficz

3 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem z moim chłopakiem już 5 lat. Mój partner jest uzależniony od filmów pornograficznych. Korzysta z Instagrama i wiele zdjęć które obserwuje to nagie kobiety i zdjęcia stóp, które uwielbia. Powtarzałam wielokrotnie że mnie to krzywdzi ale partner nic sobie z tego nie robi. Moja samoocena staje się coraz niższa ponieważ nieważne czego ze soba zrobię, to on nadal wraca do tych zdjęć. Dlaczego jest ze mną w takim razie? Powiedział przy okazji że w takim razie będzie mnie już zawsze krzywdził bo on po prostu taki jest. Jest to dla mnie ciężkie do zaakceptowania ponieważ uważam że jestem atrakcyjną i fajną kobietą i może byłby ktoś kto cieszyłby się z tego bardziej. Czy to możliwe że jest ze mną tylko dlatego że zajmuje się mieszkaniem i wieloma naszymi sprawami a tak naprawdę nie jest zadowolony ze mnie jako kobiety? Proszę o poradę.

Dzień dobry,
dziękuję, że podzieliłaś się swoją historią. To, co opisujesz, jest z pewnością bardzo bolesne i trudne do zniesienia. Rozumiem, że wielokrotnie próbowałaś porozmawiać z partnerem o tym, jak jego zachowanie wpływa na Twoje samopoczucie i samoocenę, jednak bez większych rezultatów.
To naturalne, że w obliczu takich trudności Twoja samoocena cierpi, zwłaszcza gdy czujesz, że Twoje potrzeby i uczucia są ignorowane. Może warto rozważyć rozmowę z psychologiem lub psychoterapeutą, aby pomóc sobie zrozumieć, dlaczego tkwisz w tej sytuacji, i poszukać sposobów na poprawę swojego samopoczucia oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.
Życzę wszystkiego dobrego
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zrozumiałe jest, że czujesz się zraniona i zagubiona w tej sytuacji. Uzależnienie od pornografii i preferencje Twojego partnera mogą wpływać na Waszą relację oraz na Twoje poczucie własnej wartości. To, co opisujesz, sugeruje poważny problem komunikacji i braku szacunku w Waszym związku. Twoje uczucia są absolutnie uzasadnione. To, że partner nie bierze pod uwagę Twoich potrzeb i odczuć, może wskazywać na jego trudności w nawiązaniu zdrowej, wspierającej relacji. Ważne jest, abyś zadbała o swoje dobrostan i zdefiniowała, co jest dla Ciebie akceptowalne w związku. Zachęcam Cię do szczerej rozmowy z partnerem, w której jasno przedstawisz swoje uczucia i granice. Jeśli on nie jest gotowy na refleksję i zmianę, warto zastanowić się, czy taka relacja jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Możliwością może być również skonsultowanie się ze specjalistą, który pomoże Ci przepracować te uczucia i podjąć decyzje, które będą dla Ciebie najlepsze. Pamiętaj, że jedno z najważniejszych elementów zdrowego związku to wzajemny szacunek i wsparcie. Dbaj o siebie i swoje emocje. Zachęcam serdecznie do kontaktu i życzę wszystkiego dobrego :)
Dzień dobry,
uzależnienie chłopaka nie ma nic wspólnego z tym, czy zaspokaja go Pani seksualnie, czy nie. Proszę przestać się obwiniać. Być może macie problemy ze współżyciem, ale to nie one są przyczyną uzależnienia. Wręcz przeciwnie - to uzależnienie wpływa na problemy w waszym życiu seksualnym. Warto poszukać wsparcia dla siebie, kogoś, kto zrozumie przez co Pani przechodzi i pomoże się zastanowić nad tym, co jest dla Pani do zaakceptowania w relacji, a co nie. Wszystkiego dobrego.