Dzień dobry, Jestem z moim partnerem ponad 3 lata. Mieszkamy razem od 7 miesięcy i od tego również

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
Jestem z moim partnerem ponad 3 lata. Mieszkamy razem od 7 miesięcy i od tego również czasu żadne z nas nie inicjuje zbliżeń seksualnych. Oboje jesteśmy zapracowani mamy mało czasu dla siebie w tygodniu co mogłoby być tego powodem. Niestety partner nie ma ochoty również się całować, podkreśla ze kocha ale faza fascynacji i poznawania minęła. Zanim zamieszkaliśmy razem widzieliśmy się 2-3 razy w tygodniu i nigdy zbliżenia nie były problemem. Jednakże ostatnio zauważyłam że oboje po kłótniach nagle mamy ochotę na zbliżenia a partner także na całowanie. Rozumiem że jest to związane z silnymi emocjami jednakże boję się że tylko kłótnie sprawiają że jestem dla partnera atrakcyjna. Czy fakt że ochota występuje przy kłótni bądź po dłuższym niewidzeniu się oznacza że tak naprawdę nie pociągamy siebie nawzajem? Czy jest to może uwarunkowane psychologicznie i nie ma w tym nic złego? Dodam że na codzień się dogadujemy i uważam że łączy nas silna więź emocjonalna.
Dzień dobry,

Rozumiem, że sytuacja jest trudna. Brak inicjatywy w zbliżeniach po zamieszkaniu razem może wynikać ze stresu, zmęczenia i rutyny. Wzrost pożądania po kłótniach może być efektem intensywnych emocji i potrzeby naprawienia więzi.

Co można zrobić:
Rozmowa: Porozmawiajcie otwarcie o swoich obawach i potrzebach.
Czas dla siebie: Znajdźcie czas na wspólne chwile, nawet krótki wieczór w tygodniu. Ważne, by pielęgnować bliskość również poza fizyczną.
Nowe aktywności: Wprowadźcie nowe wspólne zajęcia, aby przełamać rutynę.
Wsparcie specjalisty: Jeśli potrzebujecie pomocy, rozważcie terapię par.
Pożądanie po kłótniach nie oznacza, że tylko kłótnie są atrakcyjne. To naturalna reakcja na intensywne emocje. Ważne jest, aby pracować nad bliskością na co dzień.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, dziękuje za podzielnie się swoim doświadczeniem. Zmniejszona częstotliwość zbliżeń i brak inicjatywy może być związany ze stresem i poczuciem rutyny. Kłótnie, które się pojawiają są związane z silnymi emocjami i mogą być w tym przypadku motorem napędowym pożądania.
Przede wszystkim zachęcam do otwartej rozmowy z partnerem w trakcie której będziecie mogli omówić swoje potrzeby.
Mogą Państwo również skorzystać z pomocy terapeuty par.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Dzień dobry, rozumiem, że obecna sytuacja w związku budzi w Tobie niepokój. To, że ochota na zbliżenia pojawia się po kłótniach, może być związane z intensywnymi emocjami, które mogą wzmacniać pożądanie. Ważne jest, aby porozmawiać z partnerem o swoich uczuciach i obawach, aby wyrazić siebie i zrozumieć jego perspektywę. Zamieszkanie razem to duży krok w związku, który wymaga adaptacji i zrozumienia obu stron. Dbanie o komunikację, wzajemne potrzeby i wspólne chwile może pomóc w odbudowaniu intymności i bliskości w waszej relacji. Skupcie się na tworzeniu bliskości bez nacisku na seks. Pamiętajcie, że czułość i bliskość można wyrażać na różne sposoby – przez dotyk, przytulanie, wspólne spędzanie czasu. Wspólne spędzanie czasu, nawet krótkie chwile na relaks czy wspólne hobby, mogą przywrócić intymność w waszym codziennym życiu. Możecie również rozważyć konsultację z terapeutą par, aby lepiej zrozumieć i poprawić waszą relację. Pozdrawiam serdecznie.
Witam, przyglądając się Pani sytuacji, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które mogą mieć wpływ na dynamikę Pani relacji. Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest rola emocji w związku. To, że zbliżenia mają miejsce po kłótniach czy w sytuacjach napięcia emocjonalnego, może wskazywać na to, że intensywność uczuć wywołuje silniejszą atrakcyjność. Kłótnie i konflikty mogą tworzyć swego rodzaju „przyspieszenie” w odczuwaniu bliskości, jednak to niekoniecznie oznacza, że brakuje Pani i Pani partnerowi nawzajem przyciągania w codziennym życiu. Warto również zwrócić uwagę na układ codzienności. Jeśli oboje jesteście zapracowani i brakuje Wam czasu dla siebie, to może wpływać na obniżenie intymności. Czasami nawet niewielkie zmiany w rutynie, takie jak wyznaczenie sobie chwil tylko dla siebie, mogą zdziałać cuda. Kolejnym elementem jest związanie seksualności z innymi aspektami związku. Zdarza się, że ludzie na pewnym etapie relacji zaczynają koncentrować się bardziej na codziennych obowiązkach i na tym, co "należy" robić, zamiast cieszyć się chwilą i bliskością. Pani obawy związane z tym, co kieruje Pani partnerem w kwestii atrakcyjności, są zupełnie zrozumiałe i mogą wymagać szerszej refleksji o tym, jak oboje postrzegacie swoją relację. Zalecałbym również otwarty dialog z partnerem na ten temat. To może być doskonała okazja do zrozumienia nawzajem swoich potrzeb i oczekiwań. Oczywiście, nie jest to łatwe, ale szczerość w rozmowie o uczuciach i intymności może prowadzić do pozytywnych zmian. Pani obserwacje dotyczące tego, jak różne emocje wpływają na Pani związek, mogą być doskonałym punktem wyjścia do głębszej analizy. Pamiętajmy również, że każdy związek ewoluuje w miarę upływu czasu i pojawiających się wyzwań. Zachęcam Panią do refleksji nad tymi kwestiami, a być może znalezienie przestrzeni do rozmowy z partnerem przyniesie nowe spojrzenie na Waszą relację. Pozdrawiam ciepło