Dzień dobry, jestem ze swoją partnerką w związku ponad rok. Od dłuższego czasu niestety borykamy się

1 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem ze swoją partnerką w związku ponad rok. Od dłuższego czasu niestety borykamy się z coraz większymi problemami z powodu bardzo pogłębionego lęku mojej partnerki do świata. Staram się ją wspierać i budować jej pewność siebie (która była i wciąż jest naprawdę niska). Niestety myślę, że potrzebna jest już pomoc specjalisty. Jej sytuacja rodzinna, spowodowana bardzo rygorystycznym podejściem do niej oraz poczuciem bycia „niechcianym dzieckiem”, niestety, w moim odczuciu podcina jej skrzydła.

Podczas rozmów na temat zaciągnięcia pomocy specjalistycznej, sam strach przed zadzwonieniem do psychologa doprowadza ją do płaczu. Czy w jakiś sposób mogę pomóc swojej partnerce? Czy jestem w stanie podbudować jej stan zdrowia na tyle, by sama z własnej inicjatywy zasięgnęła pomocy? Nie chcę, by moja wypowiedź brzmiała jak wymuszenie tej wizyty, ponieważ ona sama, w rozmowach, chce się umówić, ale przeogromny strach ją paraliżuje. W takich sytuacjach niestety skutkuje to ucieczką lub odkładaniem tego na później. Z góry dziękuję za wszelkie rady
A gdyby Pan umówił się na wizytę u PSCHOTERAPEUTY razem z partnerką? Czy taka propozycja nie rodzi u Pana lęku? Nie chodzi o to, by WAS rozpoznać jakieś zaburzenia ale by dowiedzieć się co możecie dla siebie zrobić. Wspólna wizyta może zmniejszyć jej obawy.