Dzień dobry. Jestem żonaty od 18 lat i chory na epilepsję skroniową lekooporną. Biorę odpowiednie le

5 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem żonaty od 18 lat i chory na epilepsję skroniową lekooporną. Biorę odpowiednie leki które zapobiegają napadom drgawkowym ale występują też tzw. zaniki świadomości kilka razy w miesiącu. Między innymi powodem wystąpienia zaników jest wspołżycie z żoną lub masturbacja. Czytałem w internecie że seks nie powinien tego spowodować ale jednak tak jest bo zawsze dzień lub dwa po seksie lub masturbacji pojawia się zanik i jest tak od lat. Co zrobić żeby nie mieć tych problemów? Brak seksu jest złym rozwiązaniem bo cierpi na tym moja żona. Płat skroniowy jest odpowiedzialny m.in. za emocje, które mają powiązanie z seksem. Pozdrawiam.
Witam uważam że opisany przez Pana problem wymaga specjalistycznej konsultacji psychiatrycznej i neurologicznej i najlepiej jeśli lekarze diagnozujący w Pana przypadku będą mogli skonfrontować ze sobą swoje rozpoznanie medyczne oraz ewentualne kierunki farmakoterapii lub innych oddziaływań terapeutycznych. Może być również tak że symptomy utraty świadomości nie są powiązane przyczynowo - skutkowo a jest to jedynie korelacja czy przypadkowa zbieżność czasowa. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, proszę pogłębić diagnostykę zwłaszcza w zakresie konsultacji psychiatrycznej a także neurologicznej. Właściwa diagnoza pozwoli wdrożyć nie tylko odpowiednią farmakoterapię ale także inne formy oddziaływań terapeutycznych.
Dzień dobry. Uważam, że warto rozważyć konsultacje z lekarzem psychiatrii w celu wdrożenia właściwego leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Zachęcam do omówienia tych objawów z neurologiem oraz psychiatrą, być może warto pogłębic diagnozę i poszukać ewentualnych przyczyn i rozwiązań farmakologicznych, w razie potrzeby. Pisze Pan o tym, że brak seksu nie jest dobrym rozwiązaniem bo ucierpi na tym Pana żona. Może też warto poprzyglądać się temu ze specjalistą psychologiem lub seksuologiem po to byście Państwo wspólnie w waszym zwiazku czerpali przyjemność z intymności lub jej chwilowego braku. Pozdrawiam
Dzień dobry, Najważniejszym krokiem będzie dokładna konsultacja z neurologiem, aby dostosować leczenie i rozważyć inne możliwości terapii. Warto również zwrócić uwagę na zarządzanie emocjami i stres, które mogą odgrywać kluczową rolę w Twoim przypadku. Brak seksu nie jest jedynym rozwiązaniem, ale warto pracować nad znalezieniem sposobu na bezpieczne dla Ciebie współżycie.