Dzień dobry. Jesteśmy w szczęśliwym związku z chłopakiem od 1,5roku. Podczas seksu ze mną nie potraf

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Jesteśmy w szczęśliwym związku z chłopakiem od 1,5roku. Podczas seksu ze mną nie potrafi on osiągnąć orgazmu. Na początku ukrywał on ten problem bo udawało mu się dzięki wyobraźni i myślał że to przejdzie.
Mówi że tylko na początku czuje mocne tarcie a później już prawie nic. Z innymi partnerkami nie miał tego problemu, tak jak i ja z innymi partnerami…Myślę, że problem leży gdzieś w jego psychice. Proszę o poradę.
Rozumiem, że to jest trudna sytuacja dla was obojga, ale ważne jest, abyście mogli otwarcie porozmawiać o tym problemie i razem znaleźć rozwiązanie. Oto kilka kroków, które mogą wam pomóc:

Zachowajcie otwartą komunikację: Rozmawiajcie ze sobą otwarcie i szczerze na ten temat. Ważne jest, aby twój chłopak czuł, że może się podzielić swoimi myślami i uczuciami bez obawy przed oceną.

Zrozumienie emocji: Spróbujcie zrozumieć, czy może być jakieś źródło problemu w jego życiu, które wpływa na jego zdolność do osiągnięcia orgazmu. Czy stres, napięcie, czy inne czynniki psychologiczne mogą wpływać na jego stan emocjonalny w trakcie seksu?

Konsultacja z profesjonalistą: Jeśli problem zdaje się być poważny i trwały, warto skonsultować się z terapeutą seksualnym lub psychoterapeutą. Specjalista ten pomoże zidentyfikować ewentualne przyczyny problemu i wspólnie pracować nad rozwiązaniem.

Eksperymentowanie: Spróbujcie razem eksperymentować w sypialni. Zmiany w technikach, fantazjach czy położeniach mogą pomóc w stworzeniu nowych bodźców i doznań.

Relaksacja: Rozważcie techniki relaksacyjne, które mogą pomóc waszej intymności. Czasami stres i napięcie mogą wpływać na zdolność do osiągnięcia orgazmu.

Czas i cierpliwość: Pamiętajcie, że rozwiązanie problemu może wymagać czasu. Wspólna praca nad tym aspektem waszego związku może pomóc w osiągnięciu sukcesu.

Nie porównujcie się z innymi: Każdy związek jest inny, a porównywanie się do poprzednich partnerów może zwiększać presję. Skupcie się na sobie i waszej unikalnej relacji.

Pamiętaj, że problem osiągania orgazmu podczas seksu jest dość powszechny i nie jest to coś, czym powinno się martwić. Warto skupić się na budowaniu bliskości emocjonalnej i intymnej w związku, co może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Jeśli jednak problem będzie się utrzymywać, to wizyta u specjalisty może okazać się konieczna.