Dzień dobry, jesteśmy z żona młodym małżeństwem i mamy ponad półroczne dziecko. Przechodzimy ogromny

3 odpowiedzi
Dzień dobry, jesteśmy z żona młodym małżeństwem i mamy ponad półroczne dziecko. Przechodzimy ogromny kryzys gdyż kiedyś w trakcie związku zostałem przyłapany na rozmowie z innymi dziewczynami lecz zona wybaczyła był ślub później dziecko i znow zaczęły sie problemy, zona zajmowała sie dzieckiem ja można powiedzieć ze słabo pomagałem, zdarzało mi sie popijać i stare demony wróciły aplikacja randkowa założona ze znajomymi dla nie wiem czy zabicia nudy czy zabawy, oczywiście nie było tam naszych zdjęć tylko losowe jakieś, wiem strasznie głupie, zona zauważyła powiedziała ze znow to samo i tak żyliśmy próbując jakoś normalnie funkcjonować jednak ostatnio zona kazała sie wyprowadzić na jakiś czas, jednak gdy ostatnio sie spotkaliśmy twierdzi ze bardzo mocno mnie kochała ale to o raz za dużo, rozwodu póki co nie chce sama to powiedziała co w
takim przypadku mogę zrobić, alkohol oczywiście odstawiłem, żadnych aplikacji juz na oczy nie chce widzieć czy terapia może nam pomoc jeszcze czy szanse są juz znikome na ratunek ??
Dzień dobry, to bardzo ważne ze dostrzega Pan różne rzeczy które mogły wpłynąć na to, ze Pana żona ma obecnie do Pana niskie zaufanie, i podjęła decyzje o życiu w separacji. Jednocześnie, z tego co Pan mówi, żona nie deklaruje woli rozwodu, zatem najprawdopodobniej dopuszcza myśl, o tym, ze możecie Państwo być znowu razem. Mam poczucie ze żona potrzebuje czasu żeby odzyskać zaufanie do Pana i być może poczuć chęć odbudowy związku, chociażby na drodze terapii. Ten czas może Pan wykorzystać pracując nad sobą, co w konsekwencji przełoży się na dobrostan każdej Pana przyszłej relacji. Pozdrawiam serdecznie. Anna Klaus -Zielińska

Rozumiem, że przechodzicie przez trudny okres w waszym małżeństwie, i jestem zainteresowany, aby pomóc w miarę możliwości. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w naprawieniu waszego związku:

Skonsultuj się z terapeutą małżeńskim: Terapia małżeńska może być bardzo pomocna w rozwiązywaniu problemów małżeńskich. Terapeuta małżeński może pomóc wam zrozumieć, dlaczego doszło do problemów w waszym związku i jakie kroki można podjąć, aby je naprawić. Ważne jest, aby obydwoje byli zaangażowani w ten proces.

Komunikacja: Otwarta i szczera komunikacja jest kluczowa w każdym związku. Starajcie się rozmawiać ze sobą o swoich uczuciach, obawach i potrzebach. Słuchajcie siebie nawzajem i stawiajcie na zrozumienie.

Przemyślenie swoich postaw i zachowań: Wydaje się, że podjęliście już pewne kroki, takie jak zaprzestanie picia alkoholu i rezygnacja z aplikacji randkowych. To dobre początki, ale ważne jest także zrozumienie przyczyn tych zachowań i pracowanie nad nimi, aby uniknąć powtórzenia błędów z przeszłości.

Zaangażowanie w opiekę nad dzieckiem: Wspólne zaangażowanie w opiekę nad dzieckiem może wzmocnić wasz związek. Dzielenie się obowiązkami, spędzanie czasu razem z dzieckiem i wzajemne wsparcie w tej roli mogą pomóc zacieśnić więź.

Czas na refleksję i wybaczenie: Zarówno ty, jak i twoja żona, musicie dać sobie czas na refleksję i przemyślenie waszego związku. Wybaczenie może być trudne, ale jeśli oboje jesteście gotowi pracować nad związkiem, może to pomóc w dalszym jego rozwoju.

Otwarcie się na zmiany: Będziecie musieli być gotowi do wprowadzenia pozytywnych zmian w waszym życiu, aby uniknąć powtórzenia problemów. To może oznaczać zmiany w waszych nawykach, priorytetach i sposobie spędzania czasu.

Pamiętaj, że naprawa związku może być trudna i wymaga zaangażowania obu stron. Terapeuta małżeński może być cennym wsparciem w tym procesie. Szanse na poprawę związku istnieją, ale wymaga to wysiłku i czasu. Ważne jest, abyście oboje byli gotowi pracować nad swoim związkiem i poszukiwać pomocy, gdy jest to potrzebne.
Dzień dobry,
już samo to, iż zwrócił się Pan z prośbą o pomoc pokazuje, że pragnie Pan zmiany. Prawdopodobnie obecna sytuacja jest przez Pana subiektywnie postrzegana jako nieakceptowalna lub niepożądana. Stąd też mogę wnioskować, iż ma Pan motywację do tego, aby zmienić te aspekty siebie, które teraz uniemożliwiają stworzenie satysfakcjonującego związku. Należałoby więc przyjrzeć się Pana wewnętrznym konfliktom, które stanowią podłoże do poszukiwania wrażeń poza związkiem, na przykład na portalach randkowych. Z tego, co Pan napisał wynika, iż żona jest zaangażowana emocjonalnie w tę relację, Pan również ma nadzieję na jej uratowanie. Jest więc fundament, na którym będzie można się oprzeć w pracy terapeutycznej. Zachęcam zatem do rozpoczęcia terapii par, gdzie w bezpiecznej atmosferze będziecie Państwo mogli przyjrzeć się sobie. Mam nadzieję, że uda się w Państwa związku odbudować zaufanie i poczucie więzi.
Życzę wszystkiego dobrego, Małgorzata Grygier- Stępień