Dzień dobry, Już nie wiem gdzie szukać pomocy... od jakiegoś czasu (około 1,5-2 miesięcy) odczuwam

1 odpowiedzi
Już nie wiem gdzie szukać pomocy... od jakiegoś czasu (około 1,5-2 miesięcy) odczuwam dyskomfort w klatce piersiowej. Objawia się to pieczeniem między piersiami, gniotącym bólem. Lekarz pierwszego kontaktu zrobił EKG, zlecił badania krwi i moczu. EKG w normie, badania poza próbami wątrobowymi (ASPAT i ALAT) oraz lekko podwyższonym kwasem moczowym wyszły wszystkie w normie. Lekarz stwierdził, że to refluks i przepisał Texibax a dodatkowo, żeby poprawić wyniki wątrobowe zapisał Heparegen i Proursan i na obniżenie kwasu moczowego Milurit oraz Colchicium Dispert 0,5mg do zażywania przez 5 dni. Od kilku dni nieważne w jakiej pozycji i sytuacji czuję pieczenie i gniecenie w klatce w zasadzie cały czas. Czasem mam wrażenie, że brakuje mi powietrza żeby wziąć pełny oddech. Nie boli mnie nic podczas głębokich wdechów, nie mam temperatury (moja temperatura ciała to średnio 35,8 stopni). Dodatkowo od kilku miesięcy (w zasadzie od początku pandemii i przejścia na pracę zdalną) odczuwam bóle kręgosłupa piersiowego, bolą mnie barki, budzę się z bólem obojczyków. W tym momencie zażywam ogrom leków, które mi nie wiele pomagają. Dodam, że RTG klatki piersiowej miałam robione w kwietniu tego roku i poza skrzywieniem kręgosłupa nic tam nie wyszło.
Leki jakie w tym momencie przyjmuje poza wymienionymi wyżej to jeszcze: Hydroxyzinium 25 mg (na uspokojnie tętna - jedna tabletka na noc), Glucophage XR 1000 (mam insulinooporność, ale ostatnie badania wykazały że tabletki działają - cukier i insulina w normie). Czy moje problemy mogą wynikać z bólu kręgosłupa lub stresu (mam dość stresującą pracę).
Witam
W przypadku bólu w klatce piersiowej, jeśli przeprowadzono diagnostykę wykluczając przyczyny kardiologiczne, czy też wykonano diagnostykę obrazową klatki piersiowej, trzeba wziąć pod uwagę chorobę refluksową przełyku jako przyczynę nie tylko zgagi, ale u niektórych bólu w klatce piersiowej, u innnych suchego kaszlu, zapalenia krtani i chrypki itp.
W leczeniu choroby refluksowej przełyku stosuje się zwykle leki z grupy PPI, jeśli po 2 tygodniach takiego leczenia nie ma poprawy, powinno się wykonać gastroskopię.
Choroba refluksowa przełyku może doprowadzić do powstania zmian zapalnych w przełyku, owrzodzeń, zwłóknień pozapalnych itp., stąd tak ważna jest ocena endoskopowa w przypadku braku poprawy w wyniku stosowanego leczenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.