Dzień dobry. Kilka lat temu złamałem nos. Został źle (lub wcale) nastawiony. Lewa strona nosa jest w

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Kilka lat temu złamałem nos. Został źle (lub wcale) nastawiony. Lewa strona nosa jest wyczuwalnie i widocznie wklęsła, a przegroda skrzywiona również w lewo. Nos niedrożny. Po latach męczenia się postanowiłem coś z tym zrobić i dostałem skierowanie od laryngologa na tomografie, a po ponownej konsultacji na septoplastyke. Czytając opis zabiegu mam wątpliwości, czy dobrze dogadałem się z lekarzem... Czy podczas zabiegu ten zapadnięty bok nosa zostanie "wstawiony" na swoje miejsce, czy w ramach tego zabiegu takie coś się wykonuje? A jeśli nie, to jaki jest sens prostować przegrodę jednocześnie zostawiając ten bok taki złamany? Wielokrotnie zaznaczałem, że chcę nos nastawić. Bardzo proszę o radę
Septoplastyka to zabieg dotyczący tylko przegrody nosa- może on poprawić drożność nosa ale nie wpłynie na jego zewnętrzny wygląd. Zabieg który by Pana satysfakcjonował to septorynoplastyka- nie każdy laryngolog wykonuje operacje plastyczne nosa zatem musi Pan dopytać swojego lekarza o plan lub poszukać odpowiedniego operatora:) Pozdrawiam.