Dzien dobry, kilka miesiecy temu zakonczylem zwiazek z dziewczyna ze zdiagnozowanym BDP. Nie moge za

3 odpowiedzi
Kilka miesiecy temu zakonczylem zwiazek z dziewczyna ze zdiagnozowanym BDP. Nie moge zapomniec o tej dziewczynie. Ponadto sam od pol roku chodze na terapie i coraz bardziej widze ze rownie dobrze mozna powiedziec ze sam mam tego typu zaburzenie.
Jeszcze bedac w zwiazku z ta dziewczyna zastanawialem sie czy jest sensowne isc razem na terapie - i takie jest wlasnie moje pytanie. czy terapia dla par w przypadku osob z tym zaburzeniem moze pomoc i stworzyc normalna relacje? czy to tylko zludzenie ze mozna sie razem ogarnac?
Szanowny Panie,

w przypadku zaburzeń osobowiści lepszym rozwiązaniem jest terapia indywidualna - jeśli Pan widzi, że u Pana można zdiagnozować zaburzenia osobowości to pytanie jest takie czy specjalista terapeuta również to potwierdził? Wie Pan, że przez googla możemy sami zdiagnozować sobie wiele chorób - tylko po co? Terapię dla par możecie Państwo rozpocząć po terapii indywidualnej bądź równolegle do (na terapii par nie pracuje się nad zaburzeniami osobowości a dynamiką związku, komunikacją, koluzjami itd.).
Chodzi Pan na terapię, więc może warto się zastanowić nad przejściem metaforycznej żałoby po zakończonym związku tak, aby mógł Pan lepiej poradzić sobie z rozstaniem? Pozdrawiam, M. Czech

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Panie, zaburzenie osobowości borderline to poważne zaburzenie, zalecaną formą leczenia jest w tym przypadku długoterminowa psychoterapia indywidualna. Wydaje się więc, że powinni Państwo przejść ten rodzaj terapii w pierwszej kolejności. Dopiero po zakończeniu terapii indywidualnej można pomyśleć o terapii dla par jeśli zajdzie taka potrzeba. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Terapia par jest wskazana w sytuacji, gdy partnerzy doświadczają trudności w relacji z sobą nawzajem, ale nadal chcą być razem i rozwiązać te problemy. "Pacjentem" jest wówczas sama relacja dwojga ludzi. Zdarza się, że partnerzy dostają zalecenie uczestniczenia dodatkowo w terapii indywidualnej, podczas której pracują nad swoimi własnymi problemami i zaburzeniami, jeśli takie są stwierdzone i jeśli ich obecność rzutuje na relację. Innymi słowy - nie ma przeciwwskazań, by osoba z zaburzeniem osobowości (lub jakimkolwiek innym) brała udział w terapii par, może się jednak zdarzyć, że konieczne będzie oprócz tego odbycie terapii indywidualnej. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.