Dzień dobry , Korzystam z pomocy psychoterapeuty od początku sierpnia. Mam dwa pytania. Pierwsze cz

3 odpowiedzi
Dzień dobry ,
Korzystam z pomocy psychoterapeuty od początku sierpnia. Mam dwa pytania. Pierwsze czy to normalne że będę mieć ponad miesięczną przerwę w terapii z powodu urlopu terapeuty gdzie ja czuje że powinnam zwiększyć częstotliwość spotkań. Już jedną 2.5 tygodniową przerwę ciężko przetrwałam. I drugie czy to normalne, może to jakaś technika leczenia że terapeuta mówi że współczuję pacjentowi niemalże że łzami w oczach ?
Dobrze mi się z terapeutom rozmawia ale minęło już kilka miesięcy a ja nie widzę żadnej poprawy .
Czy powinnam zwrócić terapeucie na to uwagę i dalej z nim pracować czy lepiej poszukać kogoś innego?
Z reguły dobrze jest najpierw zgłosić swoje wątpliwości terapeucie. Specjalista powinien wytłumaczyć Pani intencje stojące za podejmowanymi działaniami. Wspomniane przez Panią przerwy w terapii są długie. Decyzja o ewentualnej zmianie specjalisty należy wyłącznie do Pani.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
nurty psychoterapeutyczne różnią się w podejściu do okazywania przez terapeutę emocji jakich doświadcza podczas sesji. Coraz więcej uwagi w psychoterapii zwraca się na autentyczność terapeuty, który pod pewnymi warunkami dzieli się swoimi odczuciami i emocjami. Ma ta bardzo pożądany wpływ na skuteczność terapii. Jednak oczywiście to w jaki sposób te dzielenie przebiega może być bardzo różne, nie zawsze pomocne, i wymaga doświadczenia terapeuty. Bardzo ważne jest by podzielił się Pan swoimi wątpliwościami z terapeutą dotyczącymi tego jak mówi ze łzami w oczach że współczuje. Kwestia urlopu jest sprawą bardzo indywidualną dla terapeuty, wielu terapeutów ma dłuższe wakacje, co jest w tym zawodzie bardzo ważne, jednak dobrą praktyką jest jak terapeuta na początku pracy w ramach kontraktu to wyjaśni, tak że zna Pan zasady pracy. Proponuję o wszystkich wątpliwościach porozmawiać z terapeutą, zazwyczaj takie rozmowy są przełomowe, a co najmniej dużo wnoszące dla terapii. Ze zmianą terapeuty wstrzymała bym się puki nie omówicie Państwo powyższych kwestii. Powodzenia
Dzień dobry, na podane wątpliwości najlepiej porozmawiać z osobą prowadzącą Pani psychoterapię. Taka rozmowa może wnieść ciekawy materiał do wspólnych rozważań. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.