Dzień dobry, Mam 15 lat i najwcześniej około rok temu zaobserwowałam guzek na odbycie. Początkowo

1 odpowiedzi
Mam 15 lat i najwcześniej około rok temu zaobserwowałam guzek na odbycie. Początkowo myślałam, że może to być zwykły hemoroid, jednak zaczynam się martwić.
Guzek nie chowa się.
Przez ostatnie około 4-5 miesięcy mam wrażenie, że guzek się powiększył; pamiętam, że wcześniej jego rozmiar porównywałam do mniejszego od końca małego palca, teraz jego wielkość jest podobna do końca palca wskazującego, może i większa. Około 2-2,5 cm na długość. Czy hemoroid mógłby tak urosnąć ?
Na guzku widoczne są dwie plamy, czerwonofioletowe. Guzek nie jest zbytnio twardy, a przynajmniej taki się nie wydaje.
Do niedawna nie był tak wyczuwalny jak teraz. Czasem odrobinę piekł przez podrażnienie papierem. Ostatnio jednak pobolewa i piecze bardziej, ale tylko podczas ruszania mięśniami i defekacji.
Zazwyczaj miałam zaparcia albo lekkie biegunki, ostatnio jednak defekacja wiąże się z pieczeniem (paleniem). Samego stolca jest mało i jest on trochę rozwodniony.
Często miewam bolesne i silne parcie na stolec (ból pojawia się nagle i ustępuje po wypróżnieniu) z uczuciem, które nazwalabym pieczeniem w brzuchu, w dole brzucha. Kilka miesięcy temu miałam bardzo silne i częste kolki, teraz zdarzają się raczej rzadko. Poza tym pojawiają się czasem typowe, umiarkowane bóle brzucha.
Mam anemię wynikającą z niedoboru żelaza (właściwie czuję się o wiele lepiej, więc prawdopodobnie wyniki też mam już w normie). Biorę żelazo w tabletkach, mające się wchłaniać długo, co ma chronić przed bólami brzucha. Te według mnie nie pojawiają się od tabletek; nie widzę żadnych zmian gdy przyjmuję lek z jedzeniem, czego robić nie powinnam. Ponadto ból nie pojawia się z reguły po przyjęciu tabletki ani w określonym czasie po jej przyjęciu.

Nawet, jeśli to tylko hemoroid, to staje się już nieznośny. Powinnam powiedzieć rodzicom? Cokolwiek da się z tym zrobić ?

Bardzo dziękuję za przeczytanie i ewentualną odpowiedź.
Witam. Powinna się Pani udać do lekarza specjalisty. Najlepiej że specjalizacja proktolog i gastrologa. Powinna Pani porozmawiać z Rodzicami, gdyż mając 15 lat, na wizytę powinna się Pani udać z opiekunem. Pozdrawiam serdecznie Łukasz Turczynowski