Dzień dobry! Mam 17 lat i nie wiem co jest z moją orientacją seksualną. Chciałbym tylko wiedzieć czy

3 odpowiedzi
Dzień dobry! Mam 17 lat i nie wiem co jest z moją orientacją seksualną. Chciałbym tylko wiedzieć czy wszystko jest w porządku mniej więcej.
Informacje:
W wieku 11 lat wszedłem na stronę z pornografią ponieważ starszy kolega dużo mówił o tych sprawach a ja chciałem się przekonać co to jest. Nie wiem dlaczego ale włączyłem porno gejowskie (nie specjalnie na pewno, pamiętam że szukałem jakiejś strony i to była która się jakoś otworzyła nie wiem bo bardzo dawno to było ale pamiętam że na pewno nie dlatego że akurat to mnie bardziej pociągało czy coś). Nie pamiętam co czułem ale potem kilka razy jeszcze oglądałem pornografie i nie wiem dlaczego gejowską (pamiętam że mnie pociągało, i w takim samym stopniu jak teraz chyba). Potem kilka razy oglądałem heteroseksualne ale doszło do mnie że skupiam się na facetach, potem włączyłem nagie kobiety ale nie pociągały mnie raczej. Kiedy się masturbowałem to myślałem o kolegach z klasy. Dlatego od zawsze podświadomie myślałem że jestem gejem ale nigdy się nad tym nie zastanawiałem dokładniej. Ostatnio zacząłem się zastanawiać kim jestem. Nadal nie pociągają seksualnie mnie kobiety raczej ale...

Niestety zacząłem się masturbować kilka lat temu i robiłem to praktycznie codziennie i czasem oglądałem do tego pornografie.. Ostatnio już przestałem.

Nigdy nie byłem zakochany i zauroczony na prawdę, Bardzo się teraz martwię o to czy to nie jakieś zaburzenie czy cos. Kiedy Masturbowałem się myśląc o kolegach nie myślałem o tym że mógłbym z którymś być albo się nie zakochałem.

I moje pytania najważniejsze:
-Jaka jest moja orientacja? Seksualnie podniecają mnie chłopaki ale nie zakochałem się w nikim i nie wiem. Gdy patrzę na chłopaków i dziewczyny ze szkoły nie czuję nic (nie wiem czy do któryś powinienem coś czuć bo jak mówię ja już nie wiem nic)
Czy to możliwe że moja seksualna orientacja "homoseksualna" wynika z tego że pierwszą pornografią byłą gejowska? I mogło to mi zmienić coś i dlatego nie zakochałem się też w żadnym chłopaku, albo nie wiem sam przekonałem na niby mój organizm że jestem gejem? Czy orientacja to skomplikowany proces i nie mogłem tak po prostu tylko dlatego?
Dlaczego nigdy się nie zakochałem? Czy coś jest nie tak z moją seksualnością?
Nie wiem dlaczego kiedyś robiłem to myśląc tylko o seksualności innych (czy to normalne bo nie jestem emocjonalnie gotowy czy cos nie tak z moją głową?) Z góry dziękuję za odpowiedź.
Drogi Autorze. Z Twojego wpisu wywnioskowałam, że temat Twojej seksualności bardzo mocno Cię przejmuje i jest dla Ciebie bardzo ważny. Odkrywanie siebie i znajdowanie swojej drogi jest w Twoim wieku bardzo normalne i zrozumiałe. Cieszę się, że szukasz dla siebie rozwiązania i zrozumienia oraz robisz to dodatkowo w miejscu, gdzie są specjaliści z różnych obszarów zdrowia. Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytania, które są bardzo istotne i zarazem wymagające głębszego poznania Twojej osoby. Najlepszym wyjściem w tym wypadku byłaby wizyta u seksuologa z którym w bezpiecznej i komfortowej przestrzeni porozmawiasz na temat swojej orientacji i zaczniesz lepiej odkrywać siebie. Jest to najlepsza osoba z odpowiednimi kompetencjami, która pomoże Ci odnaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Tak jak słusznie zauważyłeś kwestia orientacji seksualnej jest bardzo złożonym procesem, który rozpoczyna się na wczesnych etapach życia. Zanim trafisz do specjalisty, dobrze byłoby poszukać informacji na ten temat z różnych źródeł, na przykład z dobrych kanałów YouTube takich jak Maciej Klimarczyk czy Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS. Również jest wiele książek o seksualności, gdzie znajdziesz rzetelne informacje pozwalające Ci lepiej zrozumieć ten temat. Nie szukaj w niepewnych źródłach czy miejscach, gdzie wiedza jest pokazywana przez nieposiadające wykształcenia osoby. Możesz mieć wówczas wiele wątpliwości i obaw związanych z tym tematem a chodzi oto, abyś znalazł gruntowane i pewne odpowiedzi dające Ci poczucie spokoju, zrozumienia i bezpieczeństwa. Życzę odnalezienia najlepszej drogi dla siebie!

Cześć! Zrozumiałem, że masz wiele pytań dotyczących swojej orientacji seksualnej. Chciałbym Ci pomóc odpowiedzieć na niektóre z nich.

Najważniejsze, co powinieneś wiedzieć, to że nie ma nic złego w tym, by nie wiedzieć dokładnie, jaka jest Twoja orientacja seksualna. Proces odkrywania swojej seksualności może być skomplikowany i trwać dłużej dla niektórych osób niż dla innych. Ważne jest, aby dać sobie czas i nie stresować się zbytnio, ponieważ każdy ma swoje tempo.
Jest wiele możliwych przyczyn, dla których możesz być bardziej pociągany przez mężczyzn niż kobiety. Może to być związane z Twoją orientacją seksualną, ale również z innymi czynnikami, takimi jak Twoje preferencje wizualne, doświadczenia z pornografią, czy też po prostu z tym, co wywołuje u Ciebie podniecenie.
Nie ma też żadnego powodu, dla którego Twoja orientacja seksualna miałaby być zmieniona przez pierwszą pornografię, którą obejrzałeś. Pornografia nie ma wpływu na to, kim jesteś. Orientacja seksualna jest skomplikowanym procesem i wynika z wielu czynników, w tym z genetyki, doświadczeń życiowych, oraz różnych wpływów kulturowych i społecznych.Jeśli nigdy nie zakochałeś się, nie musi to oznaczać, że coś jest nie tak z Twoją seksualnością. Każdy dojrzewa emocjonalnie w swoim tempie, a zakochiwanie się to proces, który nie zawsze zachodzi w sposób natychmiastowy. Jeśli chcesz, możesz spróbować poszukać wsparcia w swoim środowisku. Możesz porozmawiać z bliskimi przyjaciółmi lub członkami rodziny, którzy będą Cię wspierać i zrozumieją Twoje obawy. Możesz także poszukać wsparcia w grupach dla osób LGBTQ+ lub udać się do specjalisty, który pomoże Ci lepiej zrozumieć swoją orientację seksualną i zyskać pewność siebie.
Pamiętaj, że nie ma nic złego w byciu sobą, a odkrywanie swojej seksualności to normalna część procesu dorastania.
Cześć, z tego co napisałeś wynika, że martwisz się swoją seksualnością. W twoim wieku takie wątpliwości o swoją orientacje sa całkiem normalne, ponieważ zaczyna się dopiero odkrywanie siebie i swoich potrzeb. W twoim wieku czasami tak bywa że dopóki nie trafimy na osobę w której się zakochamy nie jesteśmy pewni tego co czujemy i w którym kierunku chcemy iść. Dobrze że pytasz i musisz wiedzieć że oglądanie pornografii nie zmienia orientacji i nie ma wpływu na to kim jesteśmy. Może warto skorzystać z pomocy specjalisty seksuologa, który na pewno wesprze i pomoże przejść przez proces poznawania siebie.