Dzień dobry, Mam 170cm wzrostu, 30 lat, ważę 80kg, jestem w miarę doświadczony jeśli chodzi o tre

2 odpowiedzi
Dzień dobry,

Mam 170cm wzrostu, 30 lat, ważę 80kg, jestem w miarę doświadczony jeśli chodzi o treningi (ok. 8 lat stażu) oraz dietę (wiele mas i redukcji, umiem liczyć kcal i robię to na pewno poprawnie). Lecz tracę wagę dopiero przy kaloryce w okolicach 1600kcal, do tego w naprawdę wolnym tempie (1, max 2kg na miesiąc). Wiele osób mówi mi, że to dużo za mało - natomiast wielokrotnie próbowałem rozpoczynać redukcję od wartości 2400kcal (+3 dość ciezkie treningi siłowe, do tego całkiem ciężka praca fizyczna) ale mimo to tyłem, odejmowałem po miesiącu 100-200kcal i nic. Dopiero poniżej 2000kcal zaczynam bardzo powoli tracić wagę (po roku w takim reżimie na 1600kcal straciłem 18kg). Obecnie zmieniłem pracę na siedząca i mimo 1700kcal, 3 treningach siłowych tygodniowo i kilku km spacerów z psem dziennie waga doszła do 80kg i od 1.5msc ani drgnie.

Borykam się z tym problemem bardzo powolnego chudnięcia już od naprawdę dłuższego czasu - chciałbym wykonać badania, które pomogą mi wykluczyć bądź potwierdzić, że problem jest związany z moim zdrowiem. Jakie badania powinienem zrobić?
Dzień dobry, może być wiele przyczyn problemów z redukcją masy ciałan ale sugerowałabym zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego i/lub endokrynologa. Choroby tarczycy często zaburzają/spowalniają metabolizm. Tarczyca jest również bardzo “wrażliwa” na rodzaj i natężenie aktywności fizycznej. Lekarz rodzinny lub specjalista zlecą odpowiednie badania laboratoryjne krwi (TSH, FT3, FT4, anty-Tg, USG). Zapraszam na konsultację i ustalenie/ocenę diety po diagnozie i ewentualnym wdrożeniu leczenia.

Dzień dobry,
warto na początku udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalej na odpowiednie badania, jednakże zbadanie tarczycy mogłoby wiele wyjaśnić (TSH, FT3, FT4, antyTPO, antyTG), ale też przede wszystkich wykonanie podstawowej morfologii, OB, CRP, które poinformują lekarza czy dzieje się coś z organizmem. Dodatkowo może Pan wykonać również glukozę i insulinę na czczo. Gdy już skonsultuje się Pan z lekarzem, zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 149 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.