Dzień dobry. Mam 21 lat i zazwyczaj mój cykl trwa 25-35 dni, a miesiączki są bardzo bolesne (zostały

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 21 lat i zazwyczaj mój cykl trwa 25-35 dni, a miesiączki są bardzo bolesne (zostały mi zapisane tabletki przeciwbólowe). W tym miesiącu dostałam okres po 18 dniach i był zupełnie bezbolesny, ale zdaje się nie kończyć - po 5 dniach ilość krwi znacznie się zmniejszyła do plamienia, a dziś (12 dzień od początku krwawienia) znów jest jej więcej. Jest to pierwsza tego typu sytuacja. Miesiąc temu miałam infekcję, ale po zastosowaniu globulki otc z apteki objawy (świąd i upławy) minęły i nie wróciły. Na wizycie kontrolnej byłam w lipcu i lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń. Czy ta sytuacja może mieć związek ze stresem lub z przebytą infekcją?
Dzień dobry,

Zmiany w cyklu miesiączkowym, takie jak te, które Pani opisuje, mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym stresem, zmianami w trybie życia, dietą, a także stanami zdrowotnymi, takimi jak infekcje. Stres jest znanym czynnikiem, który może wpływać na regularność i charakterystykę cyklu miesiączkowego, powodując jego skrócenie, wydłużenie lub zmianę intensywności krwawienia. Podobnie, przebyte infekcje, szczególnie te związane z narządami płciowymi, mogą wpłynąć na cykl, nawet jeśli wydają się być wyleczone.

Ponieważ Pani cykle są zazwyczaj nieregularne, wahając się między 25 a 35 dniami, a teraz wystąpiło krwawienie po 18 dniach, może to wskazywać na pewną niestabilność hormonalną, która jest wzmacniana przez czynniki zewnętrzne, takie jak stres czy infekcje.

Zmiana charakteru miesiączki na bezbolesną może być postrzegana jako pozytywna, jednak przedłużające się krwawienie i plamienia poza typowym schematem krwawienia miesięcznego warto skonsultować z lekarzem ginekologiem. Lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań, takich jak badanie ginekologiczne, USG narządu rodnego, czy badania hormonalne, aby wykluczyć inne przyczyny, takie jak zaburzenia hormonalne, polipy, mięśniaki, czy problemy związane z narządem rodnym.

Warto również wspomnieć o przebytej infekcji i zastosowanym leczeniu podczas wizyty u lekarza, ponieważ może to mieć znaczenie dla całościowej oceny stanu zdrowia.

Proszę pamiętać, że regularne wizyty u ginekologa i monitorowanie swojego zdrowia są kluczowe dla utrzymania dobrego stanu zdrowia reprodukcyjnego.

Życzę Pani szybkiego wyjaśnienia sytuacji i powrotu do dobrej formy,

dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Zofia Liziniewicz-Krzywicka

Zofia Liziniewicz-Krzywicka

Ginekolog

Warszawa

Renata Dominikowska

Renata Dominikowska

Ginekolog, Ginekolog dziecięcy

Elbląg

Mieczysław Konieczny

Mieczysław Konieczny

Ginekolog

Złotów

Marta Popowska

Marta Popowska

Położna/położny

Białystok

Łukasz Kowalski

Łukasz Kowalski

Dietetyk

Pruszków

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 472 pytań dotyczących usługi: zaburzenia miesiączkowania
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.