Dzień dobry. Mam 22 lata i zwracam się do Państwa z pewnym pytaniem. Z czego może wynikać sztywność

2 odpowiedzi
Mam 22 lata i zwracam się do Państwa z pewnym pytaniem. Z czego może wynikać sztywność w okolicy biodra, kolców biodrowych oraz więzadeł krzyżowo - biodrowych? Sztywność ta utrudnia chodzenie, powodując ciągnięcie jednej (głównie lewej, choć nie jest to regułą - czasem zdarza się że i prawej) nogi. Ponadto pojawiają się problemy podczas wciskania pedału gazu i hamulca (zwłaszcza przy podnoszeniu czy opuszczaniu nóg w sytuacji wymagającej np. zmiany biegów). Początek problemów miał swoje źródło w dolegliwościach ginekologicznych (bólach sromu), które koniec końców nie zostały zdiagnozowane i które w tym momencie mają postać swędzenia bądź lekkiego kłucia po miesiączce. W momencie pojawienia się tych dolegliwości zaczęłam chodzić w sposób chroniący krocze i niestety nieprawidłowy chód pozostał - choć z zewnętrz wszystkim wydaje się że chodzę w sposób całkowicie normalny. Niestety odczucia są takie a nie inne i dyskomfort w postaci sztywności i braku naturalności chodu - pozostał. Problemy są uporczywe ponieważ utrudniają codzienne funkcjonowanie łącznie z wykonywaniem skrętów tułowia (sztywność "blokuje" swobodny ruch bioder). Robiłam już mnóstwo badań w tym rezonanse kręgosłupa na których oczywiście wyszły pewne drobne zmiany, ale neurochirurg ocenił je jako niegrozne. Z czego to wszystko może wynikać?
Witam. Zmiana wzorca chodu niestety wiąże się z pewnymi kompensacjami, a co za tym idzie i przykrymi konsekwencjami. Radzę udać się do fizjoterapeuty, który oceni w jakim stopniu wzorzec jest zaburzony i ustali terapię w celu jego poprawy. Zalecam też wizytę u ginekologa i dokładną diagnostykę Pani dolegliwości.
Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, proponuję udać się bezpośrednio do fizjoterapeuty/osteopaty uroginekologicznego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.