Dzień dobry. Mam 22 lata. Mam bardzo stresującą sytuację z rodzicami, ze względu na dzieciństwo nie

3 odpowiedzi
Mam 22 lata. Mam bardzo stresującą sytuację z rodzicami, ze względu na dzieciństwo nie mówię im wielu rzeczy, o problemach. Nigdy też nie miałam z nimi dobrego kontaktu. Od jakiegoś czasu czuję, że świat mi się wali: uczelnia, związek i zbyt ambitni rodzice. Proszę o wskazówkę, czy powinnam udać się po pomoc do specjalisty? Czy to mi pomoże?
Dzień dobry, oczywiście, że warto podążyć za własną intuicję i porozmawiać z psychoterapeutą.
Jeśli ma Pani/Pan wrażenie, że świat się wali tym szybciej zachęcam do tego kroku.
Psychoterapia jest pomocna w takich właśnie sytuacjach i szczere polecam tę formę pomocy. Życzę powodzenia, Beata Szulik Bomba

Witam,
z całą pewnością udanie się do specjalisty (psychoterapeuty) nie zaszkodzi, będzie to okazja aby przyjrzeć się swoim uczuciom związanym z podawanymi aspektami, być może pojawią się pomysły na zmiany w pewnych obszarach funkcjonowania. W wypowiedzi sugeruje Pani/Pan, że obecne trudności mogą wiązać się z czasami dzieciństwa, może się zatem okazać, że zmiany będą wymagały dłuższej pracy nad sobą. Polecam jak najbardziej udanie się do psychoterapeuty celem konsultacji i wstępnej orientacji w swoich potrzebach. Być może zakończy się to decyzją o współpracy i zakończy pozytywnymi zmianami życiowymi. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry. Odpowiadając na pytanie - jeśli czuje Pani przytłoczenie trudnościami zachęcam do skorzystania z usług specjalisty. Być może ciężko jest Pani poradzić sobie z odczuwanym, gromadzonym stresem co wpływa na codzienne funkcjonowanie. Możliwe, że chciałaby Pani podzielić się z kimś doświadczanymi troskami. Wizyta u psychoterapeuty może stanowić pierwszy krok do zmiany, wymaga przy tym współpracy i zaangażowania obu stron. Życzę dużo dobrego!