Dzień dobry, mam 24 lata i chciałabym zapytać co robić dalej Około pół roku temu zaczęły mnie bole

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 24 lata i chciałabym zapytać co robić dalej
Około pół roku temu zaczęły mnie boleć stawy najpierw dłoni, potem na przełomie zimy i wiosny jeden dzień bolał mnie nadgarstek, nastepny dzień kolano itd, te bóle trwały max dwa dni każdy, jakoś ze 2 miesiące.
Czynnik reumatoidalny wyszedl około 70, crp w normie, ob też, małopłytkowość od dawna.
W ostatniej morfologii eozynocyty 17 (norma 0-5) oraz ANA przeciwciała SS-A-60 wynik 83, RO-52 wynik 123, pozostałe od 0 do 7. Typ swieceniaziarnisty 1:160 oraz jaderkowy 1:320.
Oprócz tego anty cpp wynik 62, a kardiolipne negatywne.
W marcu wyskoczyła mi wysypka która przeszła po lekach na alergie oraz sucha różowa kropka na przedramieniu o średnicy ok 2cm, ale zniknęła po kilku tygodniach sama z siebie. Poza tym kaszle po posiłkach, prawdopodobnie refluks.
Obecnie nie czuje żadnych objawów, ale od wielu lat lecze się na depresję i nerwice i bardzo przejmuje się każdym rumiencem, strzyknieciem itd.
Zwracam się z pytaniem czy te wyniki mogą wskazywać na toczen? Czy może to być coś innego? Czy mam się czego bać?
Reumatolog każe czekac.
Same wyniki badań nie stanowią podstawy do rozpoznania tocznia. Konieczna jest osobista wizyta u reumatologa w celu ustalenia rozpoznania w oparciu o objawy kliniczne. W grę może wchodzić zapalenie stawów (np. RZS), układowa choroba tkanki łącznej (np. toczeń, niezróżnicowane układowe zapalenie tkanki łącznej), a nawet zespół nakładania.
Sugeruję wizytę: Konsultacja reumatologiczna (pierwsza wizyta) - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.