Dzień dobry. mam 24 lata i często robi mi się słabo, wykonywałam wyniki badań z pobrania krwi i ws

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
mam 24 lata i często robi mi się słabo, wykonywałam wyniki badań z pobrania krwi i wszystkie wyszły dobre, w tym Morfologia krwi, mocz Glukoza , Żelazo i wiele innych. 3 miesiące temu urodziłam córkę , z racji tego że mąż pracuję to często się nią opiekuję w dzień i wstaję w nocy przez co mój organizm jest osłabiony i przemęczony, co w tym przypadku należy zrobić?
Choruję na Wrzodzające zapalenie jelita grubego oraz leczę się Psychicznie u psychiatry na Zaburzenia osobowości Bordeline.
Czy wymagana jest wizyta u lekarza Psychologa/Psychoterapeuty?
Witam Serdecznie,
warto skonsultować sytuacje z lekarzem. Czasem niestety szukanie przyczyny jest bardzo czasochłonne. Warto powiadomić o samopoczuciu lekarzy, którzy przypisują Pani leki.
Oczywiście przemęczenie może być również fizyczne , jest Pani świeżo po porodzie - jednak warto skonsultować sytuacje z lekarzami.
W zaburzeniach osobowości bardzo polecana jest terapia. Może pomóc Pani w funkcjonowaniu, często rola jej jest istotniejsza niż rola farmakoterapii. Zachęcam więc do kontaktu ze specjalistą tym bardziej jeśli odczuwa Pani taką potrzebę.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Droga Autorko. Ciąża i połóg to wymagający czas dla każdej kobiety. Pamiętajmy, że organizm właśnie przeszedł przez dziewięć miesięcy ciąży, później poród, a obecnie jesteś w trakcie opieki nad niemowlęciem. To wszystko kumuluje się bardzo mocno i wpływa na emocje, przeżycia, ale i sferę fizyczną. Opisywane przez Ciebie objawy mogą być naturalną konsekwencją wszystkich tych wydarzeń. Dodatkowo piszesz, że opieka nad dzieckiem jest w największym stopniu na Twoich barkach, co również może wpływać na Twoje zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Rozumiem, że martwisz się swoim stanem i bardzo dobrze, że jesteś czujna. Najlepiej byłoby porozmawiać z psychiatrą który wszystko zweryfikuje, a jednocześnie odpowie na pytania. On także zna przebieg Twojej choroby i wie jak możesz prawdopodobnie reagować w różnych sytuacjach posiadając taki zestaw trudności. Terapia będzie to dodatkowym wsparciem dla Ciebie, dzięki któremu poczujesz się lepiej, zadbasz o siebie w sferze psychicznej, a także uzyskasz wskazówki do zrozumienia siebie. Poza tym rola matki, w której obecnie jesteś, również wymaga zaktualizowania swoich spostrzeżeń, a także podejścia do życia. Życzę Ci dużo dobra i odnalezienia odpowiedzi na wszystkie pytania!
Dzień Dobry,

Wizyta u dobrego psychologa bywa naprawdę zbawienna. Klienci zyskują przestrzeń nieskrępowaną niczym innym, a podczas terapii najczęściej wychodzą przeoczone wcześniej rzeczy.

Pozdrawiam serdecznie,
Jakub Trojanowski
Psycholog