Dzień dobry. Mam 26 lat. Czy jest dostępny jakiś specjalista, nurt terapii, grupy wsparcia, książki,

2 odpowiedzi
Mam 26 lat. Czy jest dostępny jakiś specjalista, nurt terapii, grupy wsparcia, książki, wykłady o chorobie sierocej u dorosłych? Brakuje mi tego typu opracowań.
Witam. Choroba sieroca inaczej choroba braku miłości ,jakiej mogą doznać dzieci w okresie dzieciństwa czy dorastania może upośledzić nasze funkcjonowanie emocjonalne w przyszłości i znacznie zaburzyć życie dorosłego człowieka . Nie ma jednak jednej recepty, nie ma jednego leku i rozwiązania na wszystko. Dlatego wykłady, książki nie pomogą przejść przez traumy z dzieciństwa. Każdy posiada inne , swoje indywidualne przeżycia i doświadczenia. Polecam udać się na konsultacje psychoterapeutyczną, a potem na terapię, która na pewno pomoże Panu/Pani w odnalezieniu spokoju i pomoże w pracy nad sobą.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,

przeżycia związane z dotkliwą rozłąką z rodzicem czy osieroceniem w dzieciństwie, często odciskają piętno na dorosłym życiu danej osoby. Można się czuć zalęknionym samotnym, bezbronnym. Sposób w jaki przeżywa się takie doświadczenie jest bardzo indywidualny.

Myślę, że wielu profesjonalnych, kompetentnych psychoterapeutów może tutaj pomóc. Kwestia nurtu nie jest tutaj tak istotna, jak kwestia relacji terapeutycznej. Gdy pojawi się gotowość na podjęcie psychoterapii, proszę sprawdzić jak się Pan/i czuje w relacji z daną osobą. Czy czuje sie Pan/i bezwarunkowo zaakceptowana i przyjmowana z otwarciem i ciepłem? Czy czuje się Pan/i bezpieczny/a w tej relacji? To są pytania, które warto sobie zadać przy podjęciu psychoterapii.

Co do materiałów, widziałam kilka opracowań dot. choroby sierocej na ogólnodostępnej platformie Google Scholar - proszę poszukać, czy znajdzie się tam coś, co Pana/ią zainteresuje. Myślę, że można śmiało czerpać z materiałów dla DDD - osób z syndromem dziecka z rodziny dysfunkcyjnej, bo osoby takie zmagały się często z brakiem rodzica - nawet jeśli było to na poziomie emocjonalnym. Również materiały dla DDA - doroslych dzieci alkoholików mogą dostarczyć trochę odpowiedzi i pomóc zrozumieć swoje doświadczenie. Wszystkie te treści są dedykowane dla osób, które dorastały w domu, gdzie rodzic nie potrafił realizować swojej roli w odpowiedni sposób. Mam nadzieję, że odnajdzie Pan/i ukojenie w swoich poszukiwaniach. Trzymam mocno kciuki!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.