Dzien dobry mam 27 lat kobieta. Jestem z partnerem 3 lata . Od dwóch dni prawdopodobnie mój partner

3 odpowiedzi
Dzien dobry mam 27 lat kobieta.
Jestem z partnerem 3 lata . Od dwóch dni prawdopodobnie mój partner ma dziecko z którą sypiał jeszcze przed naszym związkiem. Dziewczyna ma 4 latka.
Ponoć kobieta która uważa że to dziecko mojego partnera jest chora psychicznie i może każdy być ojcem jej dziecka.
Nie wiem co robić bo nie daje mi to spokoju już wiem że jezli to jego to nie będę z nim bardzo mnie to boli i nie wiem co mam robić od tej sytuacji nie jem nie pije nie śpię płacze . Proszę o radę
Dzień dobry,

To naturalne w zaistniałej sytuacji, że odczuwa Pani niepokój i niepewność dotyczącą przyszłości związku. Możliwość istnienia dziecka partnera z innego związku może być bardzo przytłaczająca.

Obecnie przeżywa Pani silny stres, który wpływa na Pani zdrowie fizyczne i psychiczne, i to jest pierwsza rzecz, nad którą warto popracować, aby polepszyć Pani komfort życia i zniwelować tak drastyczne objawy stresu. Proponuję rozmowę z psychologiem, który pomoże Pani przepracować te emocje i znaleźć odpowiednie strategie radzenia sobie z tymi trudnościami.

Proszę dać zarówno sobie, jak i partnerowi czas na oswojenie się z sytuacją oraz przetworzenie tych informacji. Proszę spokojnie z nim porozmawiać, aby dowiedzieć się, co on wie o tej sytuacji, jakie są fakty, oraz jakie kroki zamierza podjąć.

Cała ta sytuacja jest bardzo trudna i wymaga czasu, aby zarówno Pani, jak i partner mogli ją zrozumieć i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Proszę pamiętać, że w takich momentach ważne jest, aby zadbać o siebie i swoje potrzeby. Wsparcie psychologa oraz otwarta i szczera rozmowa z partnerem mogą pomóc w podjęciu właściwych decyzji, które będą zgodne z Pani wartościami i dobrem emocjonalnym.

Pozdrawiam Serdecznie,
Agnieszka Dziąbor

Bardzo mi przykro, że przeżywa Pani teraz tak trudną sytuację. To zrozumiałe, że czuje się Pani zagubiona i przytłoczona. W takiej chwili warto podjąć kilka kroków, aby lepiej zrozumieć sytuację i zadbać o siebie.

Porozmawia Pani z partnerem: Otwarta i szczera rozmowa z partnerem jest kluczowa. Proszę zapytać go o jego wersję wydarzeń i o to, co zamierza zrobić w tej sytuacji. Ważne jest, aby miała Pani pełny obraz sytuacji, zanim podejmie jakiekolwiek decyzje.
Test na ojcostwo: Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, warto rozważyć przeprowadzenie testu na ojcostwo. Tylko w ten sposób będziecie w stanie jednoznacznie ustalić, czy dziecko jest jego. To może pomóc Pani podjąć dalsze decyzje.

Zadba Pani o swoje zdrowie: W tak trudnym momencie proszę nie zapominać o sobie. Staraj się Pani jeść, pić i odpoczywać, choć wiem, że to może być teraz bardzo trudne. Może warto porozmawiać z kimś bliskim – przyjacielem, członkiem rodziny – kto Panią wesprze.
Rozważy Pani konsultację z psychologiem: Jeśli czuje Pani, że sytuacja Panią przerasta, proszę rozważyć rozmowę z psychologiem. Taki specjalista pomoże Pani uporządkować myśli i emocje oraz podjąć najlepsze dla Pani decyzje.
Pozdrawiam
Proszę w pierwszej kolejności zadbać o siebie i skontaktować się z psychologiem w celu zapewnienia sobie wsparcia w tej trudnej sytuacji, i dopiero wtedy zastanowić się jakie kroki podjąć. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo spokoju