Dzień dobry Mam 31 lat i chciałbym pozbyć się popędu płciowego. Nigdy nie byłem zakochany, nie um

1 odpowiedzi
Dzień dobry

Mam 31 lat i chciałbym pozbyć się popędu płciowego. Nigdy nie byłem zakochany, nie umawiam się z kobietami, nigdy nie chciałem i nie chcę mieć dzieci. Popęd płciowy wywołuje w moim życiu bardzo dużą frustrację i stany depresyjne. Po jego rozładowaniu, raz na miesiąc/2 miesiące czuje się źle, ponieważ mam wrażenie, że zrobiłem coś wbrew sobie i błędne koło się zatacza. Czy jest możliwość zażywania jakichś leków/środków, które by całkowicie zniwelowały by u mnie popęd płciowy? Gotów byłbym poddać się nawet kastracji, żeby tylko pozbyć się popędu płciowego jednak nie chciałbym tego robić "domowymi sposobami" ze względu na zagrożenie życia. Rezygnacja z popędu seksualnego jest moją świadomą decyzją. Nie uważam tego za zaburzenie.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Dzień dobry, sugeruję wizytę u lekarza seksuologa, który przeprowadzi pogłębiony wywiad z Panem i, być może, zaleci odpowiednie leczenie. Są leki, które pozwalają na “odcięcie” popędu, jednak lekarz powinien z Panem porozmawiać zanim podejmie decyzję i przepisaniu ich. Ja lekarzem nie jestem, ale na podstawie opisu widzę wskazania do podjęcia psychoterapii i pracy na temat przekonań (i być może stanów depresyjnych, o których Pan wspomina). Potrzeba seksualna jest jedną z naturalnych potrzeb organizmu, a z opisu nie wynika, aby był Pan osobą aseksualną. Pozdrawiam serdecznie, Olga Balicka