Dzień dobry, Mam 31lat i taki problem. Jestem w związku z obecną dziewczyna 6 lat, wiadomo jak jes

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam 31lat i taki problem. Jestem w związku z obecną dziewczyna 6 lat, wiadomo jak jest na początku jak się kogoś poznaje a jak później po latach bycia razem. Problem mój polega na tym że przez ostatnie lata by unikać konfliktów na wszystko się zgadzałem a dodam że moja dziewczyna jest zazdrosna. Na początku znajomości dużo trenowałem i miałem znajomości wśród hmm ćwiczących dziewczyn co jej się nie podobało więc to rzuciłem. Jej zazdrość przechodziła później na to co oglądam, w co gram, czego słucham z kim pracuje. By unikać konfliktu nic nie mówiłem, lub ukrywałem fakty np to że w pracy są też kobiety, czy też jak grałem np w wiedźmina to minimalizowałem grę by mi nie suszyła głowy, w sklepie patrzę tylko w podłogę by unikać komentarzy że na kogoś patrzę. Obecnie wyznałem jej wszystko bo już dłużej tak nie mogłem żyć, niby mówiła że się zmieni ale obecnie mam problem w sferze uczuciowej bo nie wiem czy nadal ją jeszczę kocham. Czuje się pusty w środku, wiem że mi zależy na niej i na pewno się przyzwyczaiłem do życia z nią ale nie czuje np tęsknoty jak pojedzie na kilka dni do rodziców a coś w rodzaju lekkiej ulgi że nie będę kontrolowany. Nie wiem co z tym zrobić by określić te uczucia bo nie chciałbym jej ranić jeśli rzeczywiście nic nie czuje a mam problem by sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za rady wszystkim Państwu
Dziękuję za Pana wiadomość i otwartość w dzieleniu się swoimi przeżyciami. Sytuacja, którą Pan opisuje, wydaje się być trudna i z pewnością wymaga głębszego zrozumienia i wsparcia. Niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ani recepty na przeżywane przez Pana rozterki. Wygląda na to, że sytuacja związana z zazdrością wpłynęła znacząco na Państwa relację i doprowadziła do braku otwartej komunikacji, co w efekcie Państwa od siebie oddaliło. Zachęcam do tego, by skorzystać z konsultacji psychologicznej w celu polepszenia zrozumienia własnych emocji i znalezienia odpowiedzi na nurtujące Pana pytania. Jeśli zdecyduje się Pan na kontynuację tej relacji i Partnerka również wyrazi taką chęć, warto rozważyć wtedy terapię dla par, by nauczyć się otwarcie i bezpiecznie komunikować swoje potrzeby i obawy. Życzę odnalezienia odpowiedzi i wewnętrznego spokoju!

Dzień dobry,

Rozumiem, że sytuacja, w której się Pan znalazł, jest trudna i budzi wiele emocji. Przede wszystkim chciałbym docenić Pana odwagę, że zdecydował się Pan otwarcie porozmawiać ze swoją partnerką o swoich uczuciach i potrzebach. To bardzo ważny krok w każdej relacji.

Wydaje się, że Pana potrzeby i granice były długo ignorowane, co mogło prowadzić do narastającego poczucia frustracji i wypalenia emocjonalnego. Kluczowe jest teraz, aby zrozumieć swoje uczucia i potrzeby. Może to wymagać trochę czasu i refleksji. Proszę zastanowić się nad swoimi uczuciami, co czuł Pan na początku relacji, a co teraz. Jakie momenty w Waszej relacji były dla Pana najważniejsze i dlaczego? Co musiałoby się zmienić, aby czuł się Pan w tej relacji szczęśliwszy?

Warto kontynuować otwartą komunikację z partnerką. Proszę porozmawiać z nią o swoich uczuciach i potrzebach, ale także o tym, co może zrobić, aby pomóc Panu poczuć się lepiej w tej relacji. Może to być trudne, ale jest to kluczowe dla poprawy Waszej relacji. Czasami warto spędzić trochę czasu samemu, aby zrozumieć swoje uczucia. Chwilowa separacja może pomóc w zrozumieniu, czy tęskni się za partnerką, czy też czuje ulgę z powodu braku kontrolowania.

Jeśli czujecie, że sami nie jesteście w stanie poradzić sobie z problemami, warto rozważyć terapię par. Terapeuta może pomóc Wam w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem oraz w pracy nad komunikacją i wzajemnym wsparciem. Proszę pamiętać, że zdrowa relacja powinna wspierać rozwój obu partnerów. Jeśli czuje Pan, że relacja bardziej Panu szkodzi niż pomaga, może to być sygnał, aby podjąć poważne kroki w celu ochrony swojego zdrowia emocjonalnego.

Proszę dać sobie czas i przestrzeń na zastanowienie się, co jest dla Pana najlepsze. Jeśli potrzebuje Pan dodatkowego wsparcia, zapraszam na konsultację, podczas której moglibyśmy wspólnie zastanowić się nad najlepszymi krokami do podjęcia.

Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry Panu,
towarzystwo osoby, która jest nadmiernie kontrolująca faktycznie może być męczące. Uczucie ulgi w sytuacji braku kontroli również wydaje się naturalnym uczuciem osoby, która odczuwa nadmierną kontrolę.
Rozumiem, że zależy Panu na partnerce i w związku z tym jest Pan teraz w dylemacie co dalej.
Proponuję dać sobie czas.
Może Pan równolegle skorzystać z pomocy psychologa po to, aby podczas konsultacji spróbować odnaleźć drogę do własnych pragnień i usłyszeć siebie w tej chwilowej dezorientacji.
Życzę dobrych decyzji w zgodzie z sobą samym.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, rozumiem, że sytuacja, w której się Pan znalazł jest bardzo trudna. Potrzeba trochę czasu i wsparcia, aby lepiej ją zrozumieć i poradzić sobie z emocjami, które się pojawiły. Zazdrość i potrzeba kontroli miały duży wpływ na Waszą relację i oddaliły Was od siebie. To wszystko miało również duży wpływ na Pana samopoczucie.

W tej chwili ważne jest, aby skupić się na sobie i swoich uczuciach. Zachęcam, aby najpierw umówił się Pan na indywidualne spotkanie z psychologiem. Pomoże to lepiej zrozumieć własne emocje i znaleźć odpowiedzi na pytania, które Pana nurtują.

Jeśli zdecydujecie się Państwo kontynuować związek, warto rozważyć terapię par. Terapeuta pomoże Wam odbudować zaufanie, wyjaśnić różne kwestie i poprawić komunikację w Waszym związku.