Dzień Dobry. Mam 34 lata i generalnie od zawsze moje życie było związane z różnego rodzaju aktywno

1 odpowiedzi
Mam 34 lata i generalnie od zawsze moje życie było związane z różnego rodzaju aktywnością sportową (bieganie, piłka nożna, rower)
Od pół roku towarzyszy mi ból w okolicy trzeszczki w stopie. Zaczęło się po bieganiu na nierównym terenie, a kilka tygodni później, unikając wywrotki na rowerze upadłem całym ciężarem na tą stopę natrafiając na kamień.
Odbyłem 2 (10 dniowe) turnusy fizykoterapii ( krioterapia, ultradzwieki), smarowałem stopę różnymi maściami, chłodziłem lodem, nabyłem indywidualne wkładki ortopedyczne ale zadowalającej poprawy nie było. Zrobiłem w końcu rezonans magnetyczny, który wykazał m in.

Obrzęk w topografii trzeszczki przyśrodkowej- połączenia trzeszczkowo śródstopne przyśrodkowe jest nie prawidłowe, trzeszczka o nierównych zarysach. Przyczep zginacza krótkiego jest zmieniony wstecznie. W okolicy opisywanych zmian w tym rozcięgna bocznego obrazy zmian obrzękowych. W zakresie warstwy korowej nasady 1. kości śródstopia nie stwierdzono niejednorodności czy pod chrzestnym zmian obrzękowych Zwiększona ilość płynu w stawie MTP i wysięk i niewielkiego stopnia przerost błony maziowej warstwa korowa o równych zarysach
Cechy uszkodzenia płytki podeszwowej - płytka jest nieposzerzona, niejednoroda- cechy zachowania jej ciągłości.
Reszta opisu nie wskazuje na jakieś dysfunkcje...

Bardzo prosiłbym o jakąś poradę, podpowiedź, sugestie.
Robiłem 2-3 miesięczną przerwę od biegania, teraz próbuje powoli wrócić ( w czasie treningu stopa nie boli) natomiast kilka godzin po jest uciskowo obolała
Należy stopę dokładnie zbadać i zdiagnozować która struktura daje objawy bólowe i na podstawie tego podjąć decyzję o dalszym postępowaniu ponieważ możliwości leczenia jest wiele. Pozdrawiam