Dzien dobry, Mam 34 lata. W wieku około lat 20 zaczelam narzekac na uogolnione „bole”w okolicy staw

3 odpowiedzi
Dzien dobry,
Mam 34 lata. W wieku około lat 20 zaczelam narzekac na uogolnione „bole”w okolicy stawow. Wszystkich mozliwych. Reumatolog, ortopeda nikt, nic nie znalazl. Byly wykonane badania w kierunku chorob autoimmunologicznych tez nic nie wykazaly. Ba na poczatku dostalam rowniez diagnoze „ hipohondria” w koncu 20 latka ktora zglasza ze czuje sie jak stara baba co sie z kolan nie moze podnies i sprawia jej to dyskomfort. Tak dlugo odczuwam ten dyskomfot ze ciezko mi az powiedziec co mnie boli i jak. dyskomfort jakby uczucie ze cos „ przeskoczylo” „zablokowalo sie” i nie chce wskoczyc na swoje miejsce. Czuje ze Cala jestem pospinana, poblokowana, przy mocniejszym dotyku w jakis punktach tez jest bol. Nie sa to bole spoczynkowe. Raczej bole te ukazuja sie w ruchu lub gdy dlugo jestem w pozycji „zgiecia”stawu kolanowego, barkowego i innych. Chocicaz jak dlugo siedze na krzesle a potem wstaje to tez czuje jakby mi cos przeskoczylo, uwieralo, blokowalo.
Po wizytach u fizjoterapeutow nie czulam zadnej roznicy.
Jesli sa to napiecia z powodu stresu przewleklego i ciaglej gotowosci do „jakiejs walki” to jak moge sobie pomoc, gdzie szukac pomocy takiej fizyczje zeby ulzyc sobie w tych bolach.
Cwicze prawie codziennie rano ale przy cwiczeniach tez sie zalamuje spowodu tego ze czuje kazda czastke swojego ciala
Jedyna wygodna pozycja to koedy leze. Jak dlugo siedze to tez czuje cialo. Ksiazki w reku miec nie moge bo czuje dyskomfort w nadgarstkach. Stac dlugo nie moge bo czuje bol w stopach i kolanach oraz kregoslupie.
Od dawna zaczynam sie sklaniac ku temu ze powodem jest” glowa” natomiast nie wiem jak sobie pomoc zeby tych bóli nie bylo. Jaka terapie zastosowac.

Dziekuje
Dzień dobry,
Opisane przez Panią dolegliwości mogą sugerować dolegliwości o podłożu mechanicznym. Takie dolegliwości powstają m.in. w wyniku zaburzenia prawidłowej gry stawowej (prawidłowego ruchu w stawach) oraz przesuwalności innych tkanek. Badania biochemiczne nie muszą wykazywać odstępstw, bo tkanki mogą być zdrowe, tylko nieprawidłowo pracują.
Kluczowymi czynnikami odgrywającymi rolę w tych dolegliwościach są: praca w wymuszonych pozycjach (np siedzenie po kilka, kilkanaście godzin dziennie) oraz niski poziom codziennej aktywności ruchowej. Bóle rozruchowe (ból, dyskomfort po dłuższym siedzeniu, staniu, utrzymywaniu jednej pozycji) często mylą pacjenta- wydaje się, że to ruch jest "przyczyną" problemu, podczas gdy jest odwrotnie.
Sugeruję: zwiększyć poziom codziennej aktywności fizycznej i utrzymać go przez 4-6 tygodni. Zmienić porę dnia wykonywania ćwiczeń (często poranki są bardziej problematyczne, po długim "bezruchu" nocnym), ewentualnie skonsultować wykonywane ćwiczenia- być może trzeba je zmodyfikować. Zadbać o zdrowy tryb życia (7-9 godzin nieprzerwanego snu na dobę, unikanie żywności wysokoprzetworzonej, redukcja stresu- np. trening autogenny relaksacyjny). Być może trzeba poszukać innego fizjoterapeuty- pracujemy w oparciu o różne koncepcje i metody. Żaden z fizjoterapeutów nie ma złotego środka, który zadziała na wszystkich pacjentów.
Życzę powrotu do sprawności,
Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę spróbować pracy czaszkowej i psychosomatycznej u dobrego fizjo/osteopaty. Pozdrawiam!
Trzeba bardzo wnikliwie przeanalizować zarówno zachowanie się objawów zarówno z wywiadu jak i w badaniu przedmiotowym w trakcie wizyty, jak również szczegółowo przeanalizować Pani stan zdrowia. Zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę: - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.