Dzień dobry. Mam 35 lat. Przebywam za granicą w Belgii. Robiłem usg i wyszło, że mam obustronna prze

2 odpowiedzi
Mam 35 lat. Przebywam za granicą w Belgii. Robiłem usg i wyszło, że mam obustronna przepukline pachwinowa. Nie mam żadnych objawow bólowych, pare dni temu (podczas stosunku płciowego) po lewej stronie pojawilo sie 2cm uwypuklenie, ktore moglem przycisnąć palcem i odprowadzić. Radiolog podczas usg stwierdził, że kwalifikuje się do operacji. Jestem osobą bardzo aktywną, uprawiam sport 3-4x w tygodniu (siłownia, bieganie). Zastanawiam się nad operacją w Polsce najlepiej Kraków. Moje pytanie jest następujące. Czy operacja jest konieczna, czy mogę ją odwlec?da się podczas operacji zrobić obydwie strony? I jaka jest najmniej inwazyjne metoda oraz najbardziej skuteczna tak żeby nie było nawrotow I żebym jak najszybciej mógł wrócić do pełnej aktywności fizycznej?Słyszałem o metodzie laporoskopowej, jako mało inwazyjnej, jednak tylko pod znieczuleniem ogólnym?czy do pracy biurowej mógłbym już wrócić po ok tyg. od operacji?Słyszałem też, że część piłkarzy np. Kaka w przeszłości miał zdiagnozowaną przepukline, ale nie poddal się operacji. Miał zestaw ćwiczeń które musiał wykonywać przed I po treningu. Da się więc jakoś ograniczyć wystąpienie przepukliny tzn. Dolegliwości ? Ponieważ wiem, że przepuklina się sama nie cofnie
Metoda laparoskopowa była by idealna dla zaopatrzenia małych przepuklin po obu stronach. Nie ma gwarancji, że nie nawróci, choć zdarza się to rzadko.

Polecam zabieg laparoskopowy TAPP z użyciem siatek profilowanych 3D. Jest możliwe przeprowadzenie zabiegu obustronnie. Okres rekonwalescencji jest najkrótszy z dostępnych metod operacyjnych i wynosi ok 2 tygodnie.