Dzień dobry, mam 35lat, w badaniach wyszło mi zapalenie tarczycy czyli Hashimoto, z niedoczynnośćią-

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 35lat, w badaniach wyszło mi zapalenie tarczycy czyli Hashimoto, z niedoczynnośćią-mam niedobór jodu-potwierdzone badaniem moczu, bardzo duży niedobór, tsh-3 ft3 7.23(do 6.8) ft4 18.3(norma do 21.6)przytyłam w ciagu 2 lat 35kg, czuje sie strasznie, ciagle zimno, brzydka cera, ciagle zmęczona, na dodatek od miesiąca mam codzienne stany podgorączkowe 37,5 z drobnymi odchyleniami, w usg wyszedł stan zapalny, antytpo podwyzszone i antytg też, przekroczone crp7.6 (do 5), ferrytyna 150(do 150) ALT I AST 42 (normy do 35), leukocyty 8.34(4.00-10.00) erytrocyty 4.3(4.10-5.20) płytki krwi-452 (do 450 ) Od czego te stany podgorączkowe? sa strasznie wyczerpujące, sa odkąd wstaje i nie opuszczaja az do wieczora, dodam, ze wzięcie na nie ibupromu nic nie daje!!! zdaje się, ze to nie od jakiejś zwyklej infekcji-bo przy tym jak wystepowal stan podgoraczkowy to ibuprom ładnie działał, a teraz nic-bez reakcji, czy ten stan podgorączkowy jest od stanu zapalnego tarczycy czy wątroby? dodam na koniec, że te stany podgoraczkowe zaczely sie nagle, przyszly pewnego dnia i sa tak do teraz, to juz ponad miesiąc, dodam też, że nie mialam zadnej infekcji, przez chwilę myslalam, ze to znowu lamblie, one też u niektorych dja st.podogarczkowe ja tak mialam, przez dobre 3 tygodnie mialam ciagle jazde na slodkie, tak normalnie nie mam ciągot na słodkie, ale zaczelam brać liść oliwny-on z czasem spowodowal, ze te stany podgoraczkowe nie są az tak uciązliwe-mimo, ze nadal są, no i apetyt na slodkie tez jakby minął, lisc oliwny skuteczniej zabija lamblie niz metronidazol, kiedys się nim wyleczylam z nich, moze to jednak lamblie a nie tarczyca czy wątroba? Pozdrawiam
Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bez znajomości całego obrazu klinicznego. Utrzymujące się stany podgorączkowe mogą być wskazaniem do oceny reumatologicznej. Zwracam jednak uwagę na wspomniany w pytaniu niedobór jodu potwierdzony badaniem moczu - a zwracam na to uwagę dlatego, że badanie moczu na dobowe wydalanie jodu nie jest badaniem potwierdzającym niedobór czy nadmiar jodu, biorąc pod uwagę że nie jest to badanie standaryzowane pod pojedynczego pacjenta, a badanie przygotowane do oceny populacyjnej. Niedobór jodu w PL jest niezmiernie rzadki.