Dzień dobry, Mam 38 lat i od ponad 16 pracuję jako masażystka sportowa. W ostatnich miesiącach zacz

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam 38 lat i od ponad 16 pracuję jako masażystka sportowa. W ostatnich miesiącach zaczęłam czuć duży dyskomfort ze strony moich dłoni zwłaszcza lewej (poranna sztywność i tępy ból,które po "rozruszaniu" ustępują,ale dyskomfort pozostaje). W RTG wyszły minimalne ubytki kostne, w USG stan zapalny).
Byłam z tym problemem już u kilku lekarzy : jeden z ortopedów zasugerował RZS (co mnie bardzo zaskoczyło) dla spokoju zrobiłam zasugerowane badania krwi (min RF i AntyCCP) które raczej to wykluczyły. Zapisano mi Biofenac w tabletkach i zasugerowano ewentualnie terapię osoczem.Biofenac nie pomógł. Inny specjalista zasugerował,że mam dnę moczanową (poziom kwasu moczowego 5 mg/dL (dietetycznie raczej nie narażam się wybitnie na dnę z tego co mi wiadomo). Zasugerowano zrobienie dodatkowo rezonansu dłoni i ewentualnie terapię Ortokhine. Lekarz reumatolog do którego odesłał mnie lekarz ortopeda, stwierdził jednak,że rezonans nie jest konieczny, dna i RZS raczej nie możliwe, wskazał raczej na ewidentne skutki wieloletniego wykonywania obciążającego zawodu. Zostały mi zalecone leki min. ziołowe np. Ramalaja Forte, Piascledine, preparaty z czarciego pazura (maść), olej rycynowy i Wit. D oraz przestrzeganie diety z wykluczeniem produktów na które mam nietolerancję mogące obciążyć stawy. Po miesiącu boli i drętwieje bez zmian,a nawet chyba bardziej mimo,że nie obciążam niczym dłoni aktualnie. Nie wiem co robić. Narazie mam przerwę w pracy,ale chciałabym do niej wrócić od stycznia,ale niestety boję się. Będę bardzo wdzięczna za poradę co faktycznie powinnam zrobić. Jestem zdezorientowana skrajnie różnymi opiniami specjalistów,a o terapii osoczem/Ortokhine słyszałam też negatywne opinie i że jest bardzo bolesna. Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam.
Fizjoterapia w takim przypadku może okazać się bardzo pomocna. Poleciłbym udać się do dobrego terapeuty, który dokładnie zbada wszystkie potencjalne źródła tych dolegliwości i wdroży terapię, która pozwoli je zmniejszyć. Terapia ruchem jest zdecydowanie mniej bolesna, a efekty potrafią być niesamowite! Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Polecam udać się do fizjoterapeuty, odpowiednimi technikami w gabinecie i ćwiczeniami do domu powinien zmniejszyć Pani ból. Pozdrawiam!
Polecam znaleźć dobrego lekarza rodzinnego(!) który zechce sam zdiagnozować przyczynę zamiast odsyłać do specjalistów. Stan zapalny jest "nakręcany" przez przeciążenie tkanek (masażystka) niemniej jest jakaś pierwotna przyczyna stanu zapalnego a pierwsze reagują tkanki najbardziej obciążone/narażone na uszkodzenia. Ewentualnie zapraszam do konsultacji. Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.