Dzień dobry mam 40 lat i od ostatnich 3 lat zmagam się z problemami związanymi z samopoczuciem, przy

3 odpowiedzi
Dzień dobry mam 40 lat i od ostatnich 3 lat zmagam się z problemami związanymi z samopoczuciem, przygnębieniem, stałem się albo obojętny albo nerwowy. Pojawił się ogromny problem w podejmowaniu decyzji od najbardziej blachych jak bułka na śniadanie po poważne decyzję w pracy. Przez moje niezdecydowanie może ucierpieć więcej osób. Jeszcze kilka lat temu byłem aktywny fizycznie i chętnie biegałem jeździłem na rowerze ect. Dziś najchętniej zamknął bym się w domu. Od ponad 2 lat nie byłem na urlopie i czuję ogromne zmęczenie fizyczne i psychiczne. Jestem w związku małżeńskim lecz nie mam wsparcia w drugiej osobie a gdy zdałem się na odwagę i powiedziała że jest mi ciężko usłyszałem że nie tylko tobie jednemu. Czy ktoś może poradzić co lub do kogo zwrócić się o pomoc, bo jak tak dalej pójdzie to nie wiedzę tego kolorowo.
Dobry wieczór Panu.

Opisane przez Pana obniżone samopoczucie wygląda na depresję. Klasyczną depresję, ale i wyczerpanie zawodowe, wypalenie w związku...

Zaleciłabym szybką wizytę u psychologa.

Pozdrawiam,
Barbara Czernik

Dzień dobry. Z Pana opisu wynika, że jest Pan przemęczony, nie ma Pan wsparcia w żonie, może to być epizod depresyjny. Polecam konsultację/terapię psychologiczną. Zapraszam serdecznie w Krakowie lub online.
Rozumiem, że odczuwasz przygnębienie, obojętność i nerwowość, co może wskazywać na zaburzenia depresyjne. Najlepiej skonsultować się z psychoterapeutą oraz być może psychiatrą, aby uzyskać dalszą diagnozę i ocenę. Możliwe, że będziesz potrzebował terapii lub leczenia farmakologicznego.

Dodatkowo, zastanów się, czy chcesz porozmawiać ze swoim partnerem o swoich potrzebach i o tym, jak mogą Ci pomóc. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, być może będziesz potrzebował pomocy terapeuty, aby zrozumieć, jak komunikować się z partnerem w sposób efektywny.

Nie zapominaj również o dbaniu o swoje potrzeby, takie jak odpoczynek i hobby, które mogą poprawić Twoje samopoczucie i zdrowie psychiczne.

Pamiętaj, że szukanie pomocy nie jest oznaką słabości, a wręcz przeciwnie - to znak, że jesteś wystarczająco silny, aby przyznać się do swoich trudności i podjąć kroki w celu ich rozwiązania.