Dzień dobry, mam 72 lat i z powodu pęcherza neurogennego samocewnikuje się od 20 lat. Do tego roku m

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 72 lat i z powodu pęcherza neurogennego samocewnikuje się od 20 lat. Do tego roku miałem infekcję pęcherza nie częściej niż dwa razy w roku spowodowane różnymi bakteriami e-coli. Leczenie na podstawie posiewu dawało rezultaty. W tym roku od połowy marca mam Klebsiella pneumoniae. Zażywałem różne antybiotyki: cipronex,augmentin,zinnat,biseptol - po dwóch tygodniach nawroty.Dodam,że od roku używam tylko cewników hydrofilowych. Jak to wyleczyć? - bardzo się stresuję.
Oczywiście tutaj przede wszystkim trzeba zgłosić się na wizytę do gabinetu żeby sprawdzić czy jest jakaś przyczyna, czy prawidłowo jest pobierany posiew, czy nie zachorował Pan w międzyczasie np na stulejkę która zwiększa ryzyko infekcji, czy nie pije Pan zbyt mało płynów, czy nie ma kamicy nerkowej, bądź innego źródła infekcji.
Są też preparaty które mogą zwiększać odporność na te bakterie (immunomodulacja, kuracja 3 miesiące), jak również które pomagają się bronić przed infekcjami takie jak preparaty doustne z zawartością kwasu hialuronowego, bądź wlewki z kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny odbudowujące warstwę ochronną nabłonka pęcherza (warstwa GAG), żurawina która zmniejsza Ph moczu w kierunku kwaśnym.
Być może stan ogólny organizmu jest osłabiony bądź wystąpiły inne schorzenia które zmniejszają siłę obrony organizmu przez infekcjami. W końcu trzeba też upewnić się czy w ogóle mówimy o infekcji czy tylko o bezobjawowej bakteriurii. Pomocna może być też długoterminowa probiotykoterapia, zawarte w probiotyku korzystne bakterie walczą o teren z patologicznymi. Niemniej nie da się planować konkretnego leczenia bez zbadania pacjenta. Dlatego potrzebna jest wizyta urologiczna fizycznie. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.