Dzień dobry, mam córeczkę która ma 5,5 lat. Od około 3 tygodni zaobserwowałem u niej dziwne zacho

1 odpowiedzi
Dzień dobry,

mam córeczkę która ma 5,5 lat. Od około 3 tygodni zaobserwowałem u niej dziwne zachowanie, a mianowicie np. kiedy się razem bawimy, córka przez parę sekund zachowuje się tak jakby traciła kontakt. Trwa, to parę sekund po czym wraca do dalszej zabawy tak jakby nic się nie stało. Początkowo myślałem, że córka się po prostu w ten sposób wygłupia, popisuje... Jednak od tygodnia te objawy się nasiliły podczas wykonywania różnych czynności, np. podczas malowania miała tak kilkakrotnie, przerywała malowanie, tak jakby się "zawiesiła", a po kilku sekundach wracała dalej do malowania. Dodam, że przy tym jej gałki oczne wędrują ku górze i odchyla lekko głowę do tytuły, nie reaguje w tym czasie na to jak się do niej mówi. Zaniepokojony tymi zachowaniem, umówiłem wizytę u neurologa. Pani doktor dała skierowanie do szpitala na badanie eeg i rezonans głowy. Niestety na moje pytanie co może być tego przyczyną nie chciała stawiać żadnej diagnozy przed wykonaniem badań. Mamy tydzień kiedy córka pojedzie do szpitala na badania, a ja nie mogę na niczym skupić swoich myśli, poza tym tematem. Zacząłem przeglądać internet i trafiłem na coś takiego jak dziecięca padaczka nieświadomości. Przeczytałem na ten temat kilka stron i zastanawiam się czy to właśnie nie jest przyczyną takich zachowań u mojej córki. I tutaj moje pytanie czy przy padaczce nieświadomości mogą występować właśnie takie objawy jak wędrowanie gałek ocznych ku górze i odchylanie głowy, ponieważ wszędzie jest napisane, że dziecko wtedy wpatruje się w jeden punkt. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

przy padaczce z napadami nieświadomości mogą być niewielkie ruchy w obrębie głowy i twarzy. Jednakże rodzajów padaczki, jak i zaburzeń napadowych niepadaczkowych jest bardzo dużo, więc opisane u córki objawy wymagają pogłębiania diagnostyki.
Zdaję sobie sprawę z tego, że tego rodzaju epizody są niepokojące, jednakże rozsądniej będzie poczekać na pogłębienie diagnostyki, ponieważ informacje dostępne ogólnie w internecie niestety nie pomogą zróżnicować objawów występujących u córki, mogą jedynie dostarczyć informacji na temat diagnoz, które niekoniecznie muszą się u córki potwierdzić.

Pozdrawiam,
Monika Sugalska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.