Dzien dobry mam do panstwa pytanie. Jestem mezczyzna mam 32 lata od jakiego 1,5 roku mam przewlekla

2 odpowiedzi
Dzien dobry mam do panstwa pytanie. Jestem mezczyzna mam 32 lata od jakiego 1,5 roku mam przewlekla krew w moczu, nie ma zadnych skrzepow, mocz zmienia kolor na bardziej brunatny czasami podchodzi pod czerwony prawie, w badaniu wychodza sladowe iosci krwi brak bialka, wszystkie parametry w normie. Nie jest to zawsze, pare dni tak jest i pozniej wraca do normy wszystko i tak w kolko. Wyniki wszystkie bardzo dobre robiony rtg, usg wszystkie narzady w porzadku. Nerki w dobrym stanie kreatynina i inne parametry w normie.Mam czasami takie klucia w okolicy pecherza. Mialem robiona tez cytoskopie i badanie per rectum oraz usg prostaty wszystko dobrze. Posiew moczu prawidlowy brak bakterii. Mialem pol roku temu robiony wymaz z cewki moczowej i byla liczna ilosc bakterii e coli i zapalenie najadrza. Zostalo to wyleczone nie ma teraz zadnych bakterii. Prosze mi powiedziec gdzie jest problem ? Gdzie mam szukac pomocy ? Jakie badania zrobic jeszcze? Mieszkam za granica, tutaj urolog twierdzi ze wszystko ok ale krew w moczu dalej sie pojawia...
Krwiomocz jest zawsze bardzo niepokojącym objawem. Diagnostyka zaczyna się od cystoskopii oraz TK układu moczowego. W zależności od wyników decyduje się o dalszym postępowaniu. Sugeruję wykonać badanie ogólne moczu metodą cytometrii przepływowej. Z wynikiem zgłosić się do urologa

Proszę pana w przypadku nawracającego krwiomoczu badania, które Pan wykonał to za mało. Nic Pan nie napisał o badaniu tomograficznym, cytologii moczu więc zakładam, że nie były zrobione a z informacji jakie Pan umieścił wynika, że byłyby wskazane. W przypadku gdy te badania wychodzą prawidłowo w diagnostyce krwiomoczu wykorzystuje się również metody endoskopowe, także moim zdaniem wskazana jest głębsza diagnostyka. Proponuję pozbierać wszystkie wyniki i zgłosić się na wizytę do urologa celem zaplanowania postępowania.