Dzień dobry, mam do zgubienia trochę ciała, zmagam się z nadmiernym apetytem, bo biorę kwetiapinę na

2 odpowiedzi
Dzień dobry, mam do zgubienia trochę ciała, zmagam się z nadmiernym apetytem, bo biorę kwetiapinę na spanie, która wzmaga apetyt, próbuję naturalnie wspomóc się piciem ziół na obnizenie apetytu, jest to na chwilę obecną rumianek, rooibos a także pokrzywa-odnośniej niej w innternecie są rozbieżne informacje- wiekszosci źródel podają, że wzmaga apetyt, ale, że jest pomocna w odchudzaniu, a to niby na jakiej zasadzie? jak może być skoro pobudza apetyt, mogłaby być gdyby tenże apetyt niwelowała, jak rumianek czy rooibos, zatem na czym polega jej niby wspomagające odchudzanie dzaiłanie? Prosiłabym również o poszerzenie mojej wiedzy, jesli chodzi o łatwo dostępne zioła skutecznie obnizające apetyt, uprzedzając porady, w moim przypadku nie zadziała słynne ''mż'' większa ilość ruchu, zabijanie głodu wodą-na mnie to nie działa, jem ok 2-3 posiłków dziennie-sytych, drobne posiłki też na mnie nie działają, bo powodują podjadanie między posiłkami, 5 mniejszych posilkow to nie dla mnie, jestem typem metabolicznym białkowo-tłuszczowym, staram się ogranicząc bardzo węgle-bo po nich mam po 1,5 h znowu głód, tylko dieta ketogeniczna może mi pomóc w odchudzaniu, jednakże bardzo bym chciała by ten apetyt był jednak nieco mniejszy-jednakzę jest on ciagle sztucznie stymulowany przez kwetiapinę-naprawdę nie da się tego pohamować, a rady rodziny typu: musisz to zwlaczyć w głowie, napij się kubek dwa wody i przejdzie, to nic nie daje, człowiek tylko chodzi ciagle poirytowany dlatego ze głodny, dlatego jem rzadziej ale syciej, tylko to gwarantuje mi całkowite niepodjadanie i spokoj nawet na 5-6 godzin, mój głód dobrze zaspokajaja pokarmy takie jak tłuste boczki, mięsiwa, jajka, sery i śmietany, natomiast rozdrażniona jestem po jakimkolwiek chlebie-nie wazne czy pełne czy oczyszczane ziarno, pierogi, makaraony czy kasze-to zdecydowanie mi nie słuzy, po godzinie-dwóch czuje już lekki głód, gdzie np przy posilku skladającym się z 2-3 kotletów smazonych schabowych i do tego ze 150g gotowanych ziemniakow mam naprawdę całkowity spokoj nawet na 6h, czy dobrze postępuję? i proszę o porady dotyczące tych ziół, wiem, ze np ani melisa ani mieta ani szałwia mi nie słuzą bo robię sie szybko po nich glodna, o co chodzi z ta pokrzywa? i co jeszcze moge zrobić by obniżyc apetyt? dodam na koniec, ze zmniejszam dawke usypiająca kwetiapiny, zeby całkowicie z niej zejsc i przejść na niby odchudzająca melatoninę? czy tu też mogłabym o porade, czy to prawda, że melatonina ma rzeczywiscie jakies dzialanie wspomagajace odchudzanie? bardzo bym prosila o odniesienie sie do wszystkich aspektów mojego zapytania i przepraszam bardzo, ze jest ich aż tyle:) pozdrawiam Ola
Dzień dobry Pani Olu, jest wiele pytań i wątpliwości postaram się zatem odpowiedzieć po kolei…Pokrzywa jest ziołem działającym przede wszystkim oczyszczająco i moczopędnie, dlatego zapewne znalazła Pani zalecenia do jej stosowania w kuracjach odchudzających. Ważne aby pić pokrzywę wyłącznie rano przed śniadaniem, aby wykorzystać jej działanie oczyszczające organizm i przez to nie zakłócać sobie snu (działanie moczopędne). Napary, ziołowe, które mogą obniżać apetyt to: świeży imbir + cytryna, koper włoski (fenkuł), kozieradka. W kwestii suplementów, proszę poczytać o preparatach zawierających wyciąg z rośliny Caralluma Fimbriata. Badania wskazują na działanie pomocne w obniżaniu apetytu oraz wspomagające redukcję masy ciała. Jeśli chodzi o dietę, to przechodzenie na dietę ketogeniczną lub jakąkolwiek dietę eliminacyjną powinno się odbywać przy wsparciu dietetyka. To bardzo dobrze, że już Pani wie ile posiłków dziennie jest dla Pani dobre i to, że przekąski doprowadzają do podjadania. Jestem tego samego zdania, że ważniejsze są główne 3 posiłki dziennie i jeśli są odpowiednio zbilansowane to wtedy przekąski nie są nam potrzebne. Opisując wybór spożywanych produktów, posiłki nie są dobrze zbilansowane i prawdopodobnie też dlatego mimo dużych porcji nie pozostawiają na dłużej uczucia sytości. Zbyt dużo jest w nich białka i tłuszczu a stanowczo za mało błonnika. To błonnik w diecie zapewnia nam uczucie sytości, ponieważ spowalnia proces trawienia i działa wspomagająco na cały układ pokarmowy. Melatonina, to może być dobre rozwiązanie w kwestii snu, zamiast dość mocnej kwetiapiny, natomiast potencjalne działanie odchudzające melatoniny nie zostało potwierdzone żadnymi badaniami. Są to po prostu źle interpretowane “przez internet” informacje dotyczące przepisywania melatoniny jako środka biorącego udział w koncepcji obniżania masy ciała wraz ze zmianą diety i wprowadzaniem intensywnej aktywności fizycznej. Jednym z warunków utraty masy ciała jest bowiem zdrowy sen. Jeśli cierpimy na bezsenność to cały proces odchudzania będzie zaburzony. Dlatego lekarze przepisują melatoninę, żeby wspomóc proces. W razie dodatkowych pytań oraz szczegółowego omówienia diety, zapraszam na konsultacje online.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, dużo pytań i wątpliwości. Z przedmiotu farmakologia jedno się dowiedziałam, że różne zioła typu herbatki hamują / wzmagają wchłanianie leków nie ważne czy pite rano a leki brane wieczorem. Bardziej przy braniu takiego typu leków zalecałabym celowaną probiotykoterapię.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.