Dzień dobry, mam dosyć złożony problem z utrzymaniem erekcji podczas stosunku seksualnego. Penis

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam dosyć złożony problem z utrzymaniem erekcji podczas stosunku seksualnego.
Penis bez problemu staje i jest sztywny natomiast mam problem z utrzymanie wzwodu. Problem pojawił się kilka miesięcy temu i występuje za każdym razem.
Mam 27 lat, jestem wysportowany, nie palę papierosów, alkohol od czasu do czasu w rozsądnych ilościach. Problemy występują jednak nawet gdy tego dnia nie spożywałem alkoholu. Moja praca choć czasem mnie wkurza to nie jest powodem do częstego stresu. Jestem z natury śpiochem więc rano ciężko mi wstać, ale z reguły staram się spać minimum 7 godz. Swój ogólny stan zdrowia oceniam na bardzo dobry, do tego oddaję krew jako honorowy dawca i wyniki mojej krwi wskazują na to, że jestem ogólnie zdrowy.

Początkowo zwalałem to na zmęczenie, ponieważ ze względu na pracę moją i dziewczyny widujemy się wieczorami, a sex był z reguły po 22 gdzie już robiłem się senny. Natomiast problem ten występował również jak zaczęliśmy uprawiać sex we wcześniejszych godzinach.
Kolejną rzeczą jaką brałem pod uwagę to prezerwatywa. Uznałem, że trochę mnie ciśnie więc zacząłem używać tych o większym rozmiarze. Te w dopasowaniu były już ok, ale problem nadal nie zniknął.
Doszedłem do wniosku, że względu na prezerwatywę słabo czuję ten dotyk, to ocieranie penisa więc pomyślałem, że ze względu na to, że słabo czuję to penis nie ma pobudzenia i opada. Jeżeli chodzi o rozmiary to mój penis nie jest nad wyraz duży i gruby, jest po prostu normalny. Z kolei wagina dziewczyny nie jest wąska, ale też nie jest 'poporodowa'. Jednak nie w tym, a przynajmniej nie całkowicie w tym tkwi problem, ponieważ gdy wsuwam penisa to czasami na początku robię to bez prezerwatywy i jest sztywny, ale wystarczy, że go po chwili wyciągnę żeby założyć prezerwatywę i w między czasie on opada. Oczywiście nie do 0, ale nie jest już na tyle sztywny żeby go wsunąć. Mogłoby się wydawać, że to przez to, że robię przerwę na założenie prezerwatywy, ale trwa to raptem 10-20 sekund i nie powinien zaniknąć wzwód w tak krótkim czasie.

Od czasu do czasu gdy nie widzę się z dziewczyną, masturbuję się ręką. Nie jest to częste, a raczej powiedziałbym, że sporadyczne, ale gdy trzymam penisa w ręce to wzwód nie zanika, jest sztywny. Jeżeli zaś chodzi o oglądanie porno to kiedyś oglądałem, ale od dłuższego czasu tego nie robię.

Z kolei chcąc upatrywać problemu w podłożu psychologicznym to musi być on ukryty gdzieś bardzo głęboko, ponieważ mimo tych niepowodzeń przed i w trakcie seksu nie myślałem o tym, że mi się nie uda, że znowu opadnie. Podczas bliskości z dziewczyną czuję się podniecony grą wstępną, przystępuję do 'działania' bez zbędnych myśli, ale mimo to problem ciągle się powtarza.

Zastanawiam się nad zakupem żeń szenia koreańskiego czerwonego, ponieważ podobno dobrze działa na potencję.
Szanowny Panie przeczytałe ten długi list. Wynika z niego, że Pana problemy sa typowe dla młodych męzczyzn i są to problemy psychosomatyczne. Wynika to z jednej strony z braku pewności w sprawach łóżkowych, z drugiej strony ze stresu i obawy o utrzymanie erekcji.
W mojej ocenie trzeba zastosować tebletki wspomagające wzwód, przez jakiś czas (np. kilka miesięcy). do momentu kiedy problem zniknie a Pan uwierzy w swoje naturalne możliwości.
Jest to bardzo częsty problem mężczyzn, głównie do 25 roku życia.
Prosze wybrac sobie gabinet lekarza seksuloga w swojej okolicy (nie psychologa) i zaplanowac wizytę, bo potrzebna jest Panu recepta.