Dzień dobry, mam już prawie 16 lat biologicznie jestem dziewczyną, nie wiem dlaczego ale może to dzi

3 odpowiedzi
Dzień dobry, mam już prawie 16 lat biologicznie jestem dziewczyną, nie wiem dlaczego ale może to dziwnie zabrzmieć wyobrażam sobie siebie często że jestem chłopakiem i to, że jestem w związku z chłopakiem. Trochę marzę by tak było. Często mam tak że piersi mi przeszkadzają oraz najlepiej gdyby ich nie było i specjalnie zakładam biustonosz sportowy żebym ich w pewien sposób nie miała. Miałam przez pewien okres życia tak że chciałam być chłopakiem a do teraz ubieram się raczej bardziej jak mężczyzna niż jak kobieta. Od kilku miesięcy chciałam mieć krótkie włosy więc jakiś czas temu je obcięłam i jestem naprawdę zadowolona z tego. Odczuwam nieraz brak dolnej męskiej części. Nienawidzę tego że mam okres i szczerze to wolałabym go nie mieć. Czuje się nieraz jako chłopak a docinki ze strony mojej rodziny że wyglądam jak chłopak, nieraz mi nie przeszkadzają. Robię też makijaż ale szczerze to mogłabym go nie robić i mi to nie przeszkadza i też bez niego czuję się komfortowo. Zastanawia mnie jedno bo nie wiem czy jestem innej płci czy nie i dlaczego tak bardzo chciałabym być w związku z chłopakiem będąc chłopakiem. Proszę o pomoc, bo już sama nie wiem co mam robić..
Jesto dość trudny temat .Takie przypadki się zdarzają .Ważne jest aby poprzez terapie bądź konsultacje psychologiczne odnaleźć siebie by wiedzieć jaką drogą podążać w zgodzie ze sobą. Cieżko jest odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie ponieważ potrzebne jest więcej informacji

Katarzyna Witczyk

Witaj, nie jest to nic dziwnego. Płeć biologiczna nie zawsze jest w zgodności z płcią seksualną. Innymi słowy rodzimy się płcią przeciwną do tej którą się czujemy. To o czym piszesz jest myślę częściej spotykane z paru względów. Raz że społeczeństwo jest bardziej świadome, skupione na sobie i nie jest jak 20-30 lat temu, że takie osoby były od razu uznawane za osoby chore. W Twoim obecnym przypadku sprawa jest skomplikowana o tyle że nie jesteś pelnoletnia. Co za tym idzie, wizytę u psychologa/seksuologa musisz załatwić poprzez rodziców. Nie musisz im podawac prawdziwego powodu jeżeli miałabyś dokonać zbyt wcześnie comingout. Co jeszcze ważne, myślę że warto poszukać informacji na fb fundacji Trans Fuzja oraz Sexed, pozdrawiam.
Myślę sobie, że żyjesz całkiem odważnie podejmując takie dzialania jak ścięcie włosów czy męski ubiór. To co obecnie przeżywasz może być oznaką ciągłego kształtowania się Twojej tożsamości. Może psycholog szkolny, jesli chodzisz jeszcze do szkoły, pomógł by Ci zaprzyjaźnić się z tymi myślami i pomóc je zrozumieć.