Dzień dobry. Mam mały problem, z którym nie mogę sobie poradzić więc postanowiłem tu zadać pytanie.

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Mam mały problem, z którym nie mogę sobie poradzić więc postanowiłem tu zadać pytanie. Jestem z żoną 5 lat po ślubie, mamy dziecko. Wcześniej jak żona chodziła na wizyty do ginekologa to nie miałem z tym problemu Uczestniczyłem nawet przy porodzie. Rozumiem, że ginekolog to lekarz jak każdy inny. Zawsze jak pamiętam, to słyszałem od żony że takie badanie jest trochę krępujące i nie należy do przyjemnych. Natomiast ostatnio coś się we mnie zmieniło po jednej z wizyt żony u ginekologa. Zauważyłem, że po zakończonej wizycie, żona jakby była zadowolona. Z początku myślałem, że tylko mi się wydaje. Natomiast przed drugą wizytą zaproponowałem, że jeżeli chce to mogę z nią iść na takie badanie, bo słyszałem, że niektórzy partnerzy czy mężowie uczestniczą. Żona stwierdziła, że nie ma takiej potrzeby. Po tym badaniu również zaobserwowałem na twarzy żony zadowolenie. Czytałem gdzieś jakieś artykułu o ginekologach wykorzystujących sytuację i to mi nie daje spokoju i coraz bardziej przeżywam kolejne wizyty i doprowadza to do kłótni zarówno przed jak i po wizycie. Proszę o pomoc
Pana obawy mogą wynikać z poczucia braku kontroli nad sytuacją oraz zazdrością. Możliwe, że odczuwa Pan zagrożenie dla swojego związku. Warto porozmawiać z żoną otwarcie o swoich uczuciach i obawach, aby rozwiązać problem i znaleźć wspólne rozwiązanie. Może warto również skonsultować się ze specjalistą, aby zrozumieć swoje emocje i znaleźć sposób na ich przepracowanie. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
w Pana opisie można wyczuć głęboki poziom lęku, być może powiązany z Pana poczuciem własnej wartości, być moze pwoiązany z tym co działo się w ostatnim czasie w Państwa związku, jeszcze przed zaistnieniem opisanych przez Pana sytuacji.
Zalecam konsultację u psychologa.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizyty rutynowe kobiety chodzą same i to jest normalne, inaczej wygląda sytuacja gdy partnerka jest chora na poważną chorobę lub w ciąży, wtedy wizyta z partnerem jest wskazana. Przedstawiony problem dotyczy zazdrości, lęku i braku zaufania, problemu w komunikacji. Zalecałbym terapię indywidualną oraz terapię par.