Dzień dobry. Mam na imię Karolina mam 14-15 lat.Wydaje mi się że jestem lesbijką.Boję się powiedzieć

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam na imię Karolina mam 14-15 lat.Wydaje mi się że jestem lesbijką.Boję się powiedzieć o tym rodzicom nie są homofobami tylko wydaję mi się że nie chcieli by tego boję się że mogą krzyczeć. Mogła by Pani doradzić jak zacząć rozmawiać? I czego mogę się spodziewać?
Bardzo Dziękuję.
Witaj Karolino
Zastanów się, co się takiego wydarzyło, że chcesz właśnie tym momencie swojego życia poruszyć ten temat z rodzicami. Czemu to jest tak ważne dla Ciebie , tu i teraz?
Jeśli stwierdzisz ,że to jest właśnie dobry moment na coming out, to znalazłabym odpowiedni czas i przestrzeń, i zaczęła rozmowę właśnie od wyrażenia swoich uczuć i lęków, dotyczących tej rozmowy... A potem to już jakoś pójdzie. Wyobraź sobie najgorszy możliwy scenariusz, jaki mógłby się wydarzyć i co by to dla Ciebie oznaczało. A prawdopodobnie nie będzie tak źle. Rodzice może będą potrzebować trochę czasu na oswojenie się z sytuacją, ale to przecież nie oznacza braku akceptacji. Trzymam za Ciebie kciuki i serdecznie pozdrawiam Kasia Kuśnierz

Dzień dobry, Karolino! To świetnie, że zdecydowałaś się podzielić swoimi uczuciami. Rozmowa na ten temat może być trudna, ale otwarcie dzielenie się swoją tożsamością jest ważne dla zdrowego rozwoju osobistego. Oto kilka porad, które mogą Ci pomóc w rozmowie z rodzicami:

Wybierz odpowiedni moment: Spróbuj znaleźć spokojny i prywatny moment, gdy wszyscy będą mogli usiąść i porozmawiać bez presji czasu.

Zbierz swoje myśli: Zastanów się, co chcesz powiedzieć i jakie pytania mogą się pojawić. Przygotowanie się do rozmowy pomoże Ci poczuć się bardziej pewnie.

Zacznij od swoich uczuć: Możesz zacząć od wyrażenia swoich uczuć i tego, jak to wpływa na Ciebie. Na przykład: "Chciałabym porozmawiać o czymś ważnym dla mnie. Ostatnio zauważyłam/am, że moje uczucia są inne, i chciałabym się tym z Wami podzielić."

Bądź otwarta na pytania: Rodzice mogą potrzebować czasu, aby zrozumieć, co czujesz. Bądź gotowa/gotowy odpowiedzieć na ich pytania i wyjaśnić, co oznacza dla Ciebie bycie lesbijką.

Powiedz, że to nie zmienia tego, kim jesteś: Wyjaśnij, że to, że jesteś lesbijką, nie zmienia tego, kim jesteś jako osoba. To tylko jedna część Ciebie, i nadal jesteś tą samą Karoliną, którą rodzice kochają.

Daj im czas: Zrozum, że rodzice mogą potrzebować czasu na przyswojenie sobie tej informacji. Bądź gotowa/gotowy na różne reakcje, ale miej nadzieję, że z czasem będą bardziej zrozumiali.

Pamiętaj, że ważne jest, abyś robiła/robił to w tempie, które jest dla Ciebie komfortowe. Jeśli czujesz się zaniepokojona/zaniepokojony, możesz również skorzystać z wsparcia osób dorosłych, takich jak nauczyciel, doradca szkolny lub inny zaufany dorosły.

Życzę Ci dużo odwagi i powodzenia w rozmowie z rodzicami!