Dzień dobry, mam na imię Rafał, mam 25 lat i od jakiegoś czasu żyje z poczuciem niespełnienia się cz

3 odpowiedzi
Dzień dobry, mam na imię Rafał, mam 25 lat i od jakiegoś czasu żyje z poczuciem niespełnienia się czuję że życie strasznie mnie przytłacza, codzienność wysysa ze mnie szczęście i ambicje. Często towarzyszą mi skrajne wahania nastrojów, od eufori po niechęć do bycia tutaj. Śpię po5-6 godzin poniewaz mimo zmeczenia nie jestem w stanie zasnąć. Kiedyś byłem na 3 sesjach u psychologa, lecz wizyty prywatne są zbyt drogie a na NFZ czeka się bardzo długo w moim mieście. Czy jest jakaś alternatywa?
Dzień dobry,

rozumiem, że doświadczanie tych trudności jest dla Pana uciążliwe i wyczerpujące, postaram się pomóc. Alternatywą dla NFZ oraz wizyt prywatnych są fundacje oraz stowarzyszenia. W większych miastach działają takie instytucje. Czasami oferują pomoc online. Np. Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM, Fundacja „Twarze depresji”, Fundacja Zaginieni, Stowarzyszenie ASLAN. Mam nadzieję, że uda się Panu znaleźć pomoc, w którymś z tych miejsc. Może Pan również poszukać innych fundacji/stowarzyszeń we własnym zakresie.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Tylek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, Panie Rafale, jestem przekonana, że objawy, które Pan opisuje niezwykle utrudniają Panu codziennie funkcjonowanie. Pomimo, tego widzę, że jest Pan zmotywowany i zdeterminowany aby znaleźć pomoc dla siebie. To ogromny plus wiedzieć, że się tej pomocy potrzebuje. Poza tym co wymienił Pan Wojciech, czyli możliwości skorzystania z ofert fundacji i stowarzyszeń, których jest naprawdę wiele więc warto poszukać takiej, która w Pana najbliższej okolicy świadczy pomoc psychologiczną przy zaburzeniach nastroju. Dodatkowo alternatywnie zdarzają się grupy wsparcia działające online. Chciałabym tutaj dodać, że zdarzają się również w miastach projekty współfinansowane ze środków unijnych lub gminnych, w których uczestnicy są objęci darmową opieka psychologiczną.
Pozdrawiam serdecznie,
Sandra Sztajerwald-Reglinska
Dzień dobry. Objawy, które Pan opisuje - wahania nastrojów - od euforii do poczucia beznadziei, zmęczenie, bezsenność mogą bardzo utrudniać i wpływać na jakość życia codziennego i funkcjonowania. Oprócz próby działania sposobami omówionymi w poprzednich odpowiedziach, zachęcam do zgłoszenia się do psychiatry. Taka wizyta oczywiście nie zastępuje terapii, ale może konsultacja u takiego specjalisty może dać odpowiedź jak skutecznie wesprzeć działania psychologa i ewentualnie ułatwić czas oczekiwania na pomoc psychologiczną przez NFZ. Pozdrawiam serdecznie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.