Dzień dobry mam problem dziecko 7 lat nie wykonuje poleceń w szkole nie interesuje się o czym jest l

1 odpowiedzi
Dzień dobry mam problem dziecko 7 lat nie wykonuje poleceń w szkole nie interesuje się o czym jest lekcją nic nie robi albo siedzi coś wycina albo śpiewa pod nosem sm8eje się w oczy wszystko ignoruje ,w domu też czasami jest arogancka.Jestesmy pod opieką psychologa ,u Pani część zadań wykonuje rozmawia i jest ok ale kiedy ma coś zrobić to zaczyna kombinować. Do Poradni psychologiczno-pedagogicznej mamy dopiero za rok takie długie terminy .Proszę co mogę jeszcze zrobić jak pomóc dziecku.
Rozumiem, że sytuacja, którą opisuje Pani, może być bardzo trudna. Warto kontynuować wsparcie psychologiczne i rozmowy z terapeutą, gdyż to ważny krok w odpowiednim kierunku.
Dodatkowo, może Pani spróbować utrzymywać bliską i kochającą relację z dzieckiem, dać mu do zrozumienia, że zawsze może na Panią liczyć; skonsultować sytuację z nauczycielami w szkole, którzy mogą mieć cenne obserwacje i sugestie dotyczące pracy z dzieckiem w klasie; stworzyć spokojne otoczenie: upewnić się, że w domu panuje spokojna atmosfera. Dziecko może lepiej się skupić i wykonywać polecenia, gdy czuje się komfortowo; zastosować klarowne instrukcje, co do oczekiwań w różnych sytuacjach; zachęcać do podejmowania samodzielnych działań w odpowiednich momentach, aby wzmocnić poczucie kompetencji; podkreślać pozytywne zachowania, każdy mały postęp czy pozytywne zachowanie; wsłuchać się w opinie dziecka: zachęcać dziecko do dzielenia się swoimi myślami i uczuciami. Mozna też rozważyć konsultację z pedagogiem szkolnym: może być źródłem cennych wskazówek dotyczących edukacji i wsparcia dziecka. Jeśli to możliwe, może PAni rozważyć konsultację z innymi specjalistami, którzy mogą dostarczyć różnorodne perspektywy i podejścia.