Dzień dobry ! Mam problem , nie podobają mi się studia, mam dość nerwów i stresu przed kolejnym egz

3 odpowiedzi
Mam problem , nie podobają mi się studia, mam dość nerwów i stresu przed kolejnym egzaminem i myślę czy nie zrezygnować,ale boję się, że rzucę studia i przez to nie znajdę później dobrej pracy. Choć mam też obawę, że skończę studia i po nich też nie będzie pracy.
Jak przestań się tym tak przejmować ? I co z tym faktem zrobić ?
Dzień dobry, zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą, aby pełniej przeanalizować obecną sytuację. Warto poznać przyczynę Pani/Pana nerwowości, ewentualnego przeciążenia, czy wynikają one przykladowo z trudnej sytacji, czy są może związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem emocjonalnym. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba

Dzień dobry, bardzo proszę zadać sobie pytania: co sprawiałoby mi największą satysfakcję, jaki kierunek mnie interesuje bardziej od tego, co teraz studiuję? Być może studia zostały przez Panią/Pana wybrane pod presją rodziny? Może należałoby po prostu zmienić kierunek i wszystko zaczęłoby się układać po Pani/Pana myśli?
Jeśli nie jest Pani/Pan pewna/pewien swojego wyboru, to rozmowa z psychologiem pomoże wydobyć te obszary zainteresowań, które rzeczywiście będą sprawiały Pani/Panu satysfakcję. Życzę powodzenia w poszukiwaniach, Małgorzata Ostrowska
Dzień dobry, opisywane stany emocjonalne mogą być powiązane ze zniekształceniem poznawczym nazywanym w psychologii katastrofizacją (tj. tworzeniem w myślach negatywnych scenariuszy / wyobrażeń na temat przyszłości). Mam poczucie, że pomocna dla Pani/ Pana mogłaby być konsultacja ze specjalistą psychologiem, który wsparłby albo krótkoterminowo w tej konkretnej sytuacji m.in. za pomocą psychoedukacji i pomógłby wypracować najlepsze rozwiązanie albo długoterminowo w zależności od tego czy i jaka byłaby dalsza potrzeba. Pozdrawiam ciepło, AK