Dzień dobry, mam problem z adaptacja córeczki w żłobku. 1 rok i 3 miesiace, córka tam zasypia sama n

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam problem z adaptacja córeczki w żłobku. 1 rok i 3 miesiace, córka tam zasypia sama na drzemkę, je ładnie posiłki, ale oprócz tego jest ciężko. Poszła do żłobka w wieku roku i po 3 miesiącach nie widać żadnego progresu. Nie bawi się z dziećmi, nie jest zainteresowana w ogóle żadną integracją, nie raczkuje tam ani nie wykazuje żadnej chęci wstawania (jeszcze nie chodzi, ale w domu raczkuje i staje przy meblach). Mieliśmy ostatnio rozmowę z panią dyrektor. Podobno próbowali wszystkiego i nic jej nie interesuje, nie wiedzą jak do niej trafić. Potrafi marudzić, i krzyczeć, obrażać się na wszystko co nie idzie po jej myśli. Najchętniej cały dzień przesiedziałaby na kolanach u którejś z cioć (albo na rękach) i to też sama bo innym dzieciom w tym samym momencie nie pozwala się zbliżać. Na tą chwilę skupiamy się na tym, żeby sprawdzić czy fizycznie nic jej nie dolega. Mamy umówioną już wizytę z ortopedą dziecięcym i fizjoterapeutą- osteopatą.
Jednak mamy wrażenie, że nie tu leży problem. Chcielibyśmy poruszyć kwestie z psychologiem dziecięcym jednak ciężko znaleźć lekarza pracującego z tak małymi dziećmi. Bardzo chciałabym sie umówić na konsultacje, jeżeli jest potrzebna standardowa wizyta mogę dojechać gdzie trzeba na terenie Śląska.
Bo nie wiemy co robić dalej. Pozdrawiam
Dzień dobry. Warto dowiedzieć się w żłobku, czy w placówce, chociaż na pojedyncze godziny w tygodniu, nie pojawia się psycholog dziecięcy, ewentualnie czy lokalna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nie mogłaby takiej wizyty w placówce zorganizować. Możliwość obserwacji dziecka, szczególnie tak małego, w środowisku, w którym obserwujemy trudności lub niepokojące objawy, dostarczyłaby specjaliście wielu danych pomocnych w opracowaniu wsparcia (o ile okazałoby się ono niezbędne). Jeśli żaden z powyższych scenariuszy nie będzie możliwy do zrealizowania, warto poprosić panie ze żłobka o pisemną opinię nt. zachowania córki i z takim dokumentem umówić się na konsultację z psychologiem dziecięcym (większość psychologów pracujących z dziećmi jest w stanie pomóc również przy takich maluchach). Specjalista powinien również poinformować, czy na pierwsze spotkanie warto przyprowadzać dziecko, czy będzie jedynie chciał zebrać wywiad z rodzicami i zapoznać się z opinią oraz czy kolejne spotkanie obserwacyjne odbędzie się w gabinecie (nie każde miejsce ma odpowiednie warunki do obserwacji kilkunastomiesięcznego dziecka), czy np. możliwa jest wizyta domowa. PS Konsultacja z fizjoterapeutą w związku z podejrzeniem opóźnionego rozwoju ruchowego również jest wskazana. Pozdrawiam Bartosz Neska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.