Dzień dobry, mam problem z kolanem, boli po lewej stronie i jakby "w środku". Ból nasila się podczas

4 odpowiedzi
Mam problem z kolanem, boli po lewej stronie i jakby "w środku". Ból nasila się podczas dźwigania i i wstawania, muszę przerzucać ciężar na drugą zdrową nogę. Zaczęło się to od tego że kiedyś podczas gry w piłkę wylądowałem całym ciężarem ciała na jedną nogę. Potem doszły intensywne treningi i ból się nasilał.Planuję wizyte u fizjoterapeuty, czy robić wcześniej USG kolana?
USG myślę że jest dobrym początkiem. Da to pełny obraz w trakcie wizyty i pozwoli na pełną diagnozę i obrazowa i funkcjonalna . I ułatwi też planowanie terapii i leczenie kontuzji. Pozdrawiam Daniel de Laurans

Witam serdecznie.
Oczywiście można wykonać wczesniej badanie USG ale nie jest to niezbędne. Jezeli fizjoterapeuta uzna po wywiadzie i badaniu ze USG jest konieczne to skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty aby samo badanie było wykonane przez dobrego lekarza radiologa.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio
I tak i nie. Jest w warsztacie fizjoterapeuty mnóstwo testów, które podobnie jak usg jest w stanie dać odpowiedzieć odnośnie uszkodzonych struktur.
Dzień dobry,

ja natomiast proponuję dynamiczne badanie USG ortopedyczne przed wizytą na fizjoterapii. Problem może dotyczyć np. łąkotkę - lekarz ortopeda wykluczy przeciwwskazania do rehabilitacji.
Z zaleceniami zapraszam na wizytę.

Z poważaniem

mgr Wojciech Szulborski
PWZ 43025
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.