Dzień dobry, mam pytanie co zrobić w sytuacji gdy rzuciła mnie kobieta - byliśmy razem 5 lat, kobiet

3 odpowiedzi
Dzień dobry, mam pytanie co zrobić w sytuacji gdy rzuciła mnie kobieta - byliśmy razem 5 lat, kobieta ma 12 letnie dziecko razem mieszkaliśmy.
Powodem ostatecznego rozstania było ,iż czekałem w nocy na jej powrót z imprezy firmowej i pisałem smsy. Od mojego wyprowadzenia minęły 2 tygodnie, było 1 spotkanie bo zadzwoniła abym zabrał część swoich rzeczy z jej mieszkania, powiedziała że popełniła błąd, nigdy jej nie zdradziłem, nie oszukałem, dużo prac robiłem za nią i dla niej remontowałem dom, przez 3 lata opiekowałem się dzieckiem jak pracowała w innym mieście.
Dodam jeszcze że istnieje duża różnica wieku miedzy nami jestem starszy o 19 lat. Poznałem Jej całą rodzinę Ona moją też .
Pomóżcie jak postępować aby wróciła .
Dzień dobry. Rozumiem, że sytuacja rozstania może być dla Pana trudna, szczególnie, że utracił Pan dwie relacje. Z Pana krótkiego opisu, wynika, że zainwestował Pan dużo czasu, siły, ale przede wszystkim poczynił Pan dużą inwestycję emocjonalną w tę relację. Nie wiem czy słusznie, ale rozumiem partnerka nie rozważa ponownego wejścia w tę relację. W związku z tym wydaje się, że może Pan doświadczać poczucia krzywdy i niesprawiedliwości. Niestety, nie udzielę Panu odpowiedzi na pytanie co zrobić, aby partnerka wróciła do Pana. Istotnym elementem każdej relacji są oczekiwania. Ciężko ocenić na podstawie Pana krótkiego opisu czy takowe były przez Państwa dyskutowane, a brak jasności co do oczekiwań w relacji może prowadzić do konfliktów czy nawet do jej zakończenia. Istotne jest jednak, aby w obliczu tego kryzysu, zajął się Pan sobą. Możliwe, że jeśli przyglądnie się Pan sobie bliżej odnajdzie Pan odpowiedzi, których Pan szuka, albo dostrzeże Pan inne punkty widzenia na sytuację, w której się Pan obecnie znajduje. Nie musi Pan robić tego sam, ale znaleźć specjalistę, który pomoże Panu odnaleźć się w skomplikowanej dla Pana sytuacji. Życzę Panu zdrowia i pozdrawiam.

Rozstania są dla nas jednym z najtrudniejszych doświadczeń życiowych. Wyobrażam sobie zatem ze jest Pan zrozpaczony i może nie do końca rozumie przyczyny tego rozstania.

Związek z drugą osobą zakłada w swojej genezie, ze obie strony angażują się i wspólnymi siłami pracują aby związek utrzymać. Z Pana słów wnioskuję, ze Pan się angażował w większym stopniu. Niestety, sama Pana determinacja nie wystarczy. Musi tego chcieć i druga strona.

Proszę porozmawiać z partnerką i upewnić się czy jest to jej ostateczna decyzja. Jeżeli tak, podzielam słowa koleżanki, ze warto się wówczas przyjrzeć i poszukać przyczyn w sobie. Wiąże się to z podjęciem terapii, by w przyszłości być mądrzejszym o nową wiedze i doświadczenia.
Życzę Panu powodzenia.
To co Pan teraz przeżywa, może być trudne i wywoływać wiele emocji. Rozstanie po pięciu latach związku, zwłaszcza w sytuacji, gdy wspólnie opiekował się Pan dzieckiem i angażował w życie codzienne, na pewno rodzi ból i poczucie straty. Kluczowe w tej sytuacji będzie zachowanie spokoju oraz danie sobie i swojej byłej partnerce przestrzeni na przemyślenie całej sytuacji.

Pierwszym krokiem może być skupienie się na zrozumieniu, co spowodowało rozstanie – czy rzeczywiście był to tylko impuls związany z tym jednym wydarzeniem, czy może kryło się za tym więcej narastających problemów. Warto również zastanowić się, co Pan chciałby zmienić, aby związek mógł funkcjonować lepiej.

Dobrze jest też porozmawiać z partnerką spokojnie, bez naciskania na nią, pokazując, że jest Pan otwarty na dialog i gotów do zrozumienia jej punktu widzenia. Ważne, aby nie naciskać, lecz dać jej przestrzeń do wyrażenia swoich uczuć. Być może wspólna refleksja nad tym, co można było zrobić inaczej, pozwoli Wam rozważyć, czy jest jeszcze możliwość odbudowania relacji.

Jednocześnie warto mieć na uwadze, że jeśli jej decyzja jest ostateczna, najlepsze, co można zrobić, to zaakceptować jej wybór i skupić się na własnym rozwoju. Jeśli zdecyduje się wrócić, będzie to wynik przemyślanej decyzji, a nie presji.

Proszę pamiętać, że każda relacja wymaga zrozumienia i otwartości z obu stron. Dziękuję za zaufanie i życzę Panu dużo siły w tym trudnym czasie.