Dzień dobry mam pytanie . Na jednym zębie mam brazową plamke ,która jest na około biała - jest ona

1 odpowiedzi
Dzień dobry mam pytanie .
Na jednym zębie mam brazową plamke ,która jest na około biała - jest ona nadwrażliwa np.na jedzenie - dentystka powiedziała że wszystko jest ok proces się zatrzymał i nic nie powinno boleć - jednakże dalej mnie boli .
Druga sprawa od nosi się do próchnicy na punktach stycznych - jak się patrzy na to z góry są to takie jakby puste kreski w szkliwie . Stomatolog powiedziała że trzeba użyć plomby jednkaże jedna dentystka 2 miesiące wczesniej powiedziała iż jest to prochnica początkowa ( awiec skąd ta rozbierzność ) od prochnicy początkowej do ubytków w 2 miesiące?
Tylko kliniczne badanie niepokojących zmian na zębach umożliwi prawidłową diagnozę . Trzeba skontrolować czy zmiana jest twarda, lśniąca , nie haczy podczas zglębnikiwania -jeśli tak jest doszło do zatrzymania procesu próchnicowego , lecz należy obserwować tę zmianę regularnie i sprawdzać czy nie zmienia się . Przy diagnostyce próchnicy na stycznych powierzchniach pomocne będzie radiologiczne zdjęcie skrzydlowo-zgryzowe , które pozwoli nam zobaczyć to czego nie możemy zobaczyć w jamie ustnej dokładnie . Trzeba pamiętać , ze każdy lekarz podchodzi inaczej do leczenia . Jeden stomatolog woli rozpocząć leczenie już na etapie małej zmiany , widocznym ubytku tkanek tylko w powiększeniu , aby ograniczyć ilość opracowywanych tkanek zęba , inny dentysta woli poczekać z interwencją do powstania ubytku widocznego gołym okiem .