Dzień dobry, mam pytanie odnośnie chodu. Czy szybki, sztywny chód może oznaczać jakieś zaburzenia? A

2 odpowiedzi
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie chodu. Czy szybki, sztywny chód może oznaczać jakieś zaburzenia? Albo do tego jeszcze przy tym chodzie niewielkie poruszanie rękami, ramionami - tak troche na sztywno. Pozdrawiam.
Drogi Autorze/Autorko. Aby móc określić jakiekolwiek zaburzenie potrzebnych jest znacznie więcej informacji. Sam chód nie powinien być wyznacznikiem diagnostycznym pozwalającym na dopasowanie danej jednostki chorobowej do osoby. Może być to jeden z elementów uzupełniających diagnozę który potwierdza przypuszczenia o występowaniu choroby. Oczywiście diagnoza powinna zostać postawiona na wizycie u lekarza psychiatry który jest jedyną osobą mogącą określić zakres problemów psychicznych. Jeśli chodzi oto czy u osób zmagających się z różnymi zaburzeniami psychicznymi możliwa jest zmiana chodu, to tak zdarza się to jak najbardziej. Zazwyczaj nasze ciało podczas ruchu funkcjonuje w pewien konkretny sposób o którym zupełnie nie myśli. Jest to dla nas po prostu naturalne i charakterystyczne. Można powiedzieć, że dzieje się to podświadomie. Ciało podczas choroby, również z psychicznego obszaru, zmienia się i zachowuje niestandardowo. U osób z depresją na przykład może być tak, że chód staje się bardziej spokojny, wręcz niechętny i bez życia lecz nie jest to żadna reguła i u każdego będzie to wyglądać zupełnie inaczej. Mam nadzieje że taka odpowiedź jest w pewien sposób wystarczająca. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą , aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.